İklim KriziManşet

Thunberg’den karbon salımıyla dalga geçen, cinsiyetçi Tate’e yanıt: Küçük penis enerjisi

0

Çevre aktivisti Greta Thunberg, kendisiyle dalga geçen ABD’li kick boksçu Andrew Tate‘ye Twitter’da verdiği yanıt ile kullanıcılardan takdir topladı. Google’nin bu yıl en çok aranan ismi olan, medyanın gündeminden düşmeyen, cinsiyetçi ve kadınları aşağılayan ifadeleriyle bilinen Andrew Tate, Greta Thunberg’i etiketleyerek bir tweet attı. Tate tweetinde, iki lüks arabasının motorlarına dair özellikleri paylaşarak 33 arabası olduğunu söyledi:

“Bana email adresini gönder ki sana araba koleksiyonumun listesini ve karbon emisyonlarının miktarını atayım.”

 

Dünyanın önde gelen iklim değişikliği aktivistlerinden olan Thunberg, Tate’ye şöyle yanıtı verdi:

“Evet lütfen, aydınlat beni: küçü[email protected]

BBC Türkçe‘de yer alan habere göre; kimi kullanıcılar, Thunberg’in bu yanıtıyla Tate’yi bitirdiğini söyleyerek Tate ile dalga geçti. Bir kullanıcının, “Hiç karbon salımı yapmadan ateşe vermek diye işte buna denir” yazdığı görüldü. Kimi kullanıcılar ise Thunberg’in tweetinin yılın tweeti mertebesine ulaştığını söyledi. Bazı kullanıcılar ise Thunberg’i fiziksel bir deformasyona işaret ederek bir nevi cinsiyetçi bir yanıt verdiğini söyleyerek eleştirdi.

Greta Thunberg’den iklim kriziyle mücadele için el kitabı
Thunberg’in ‘Evimiz Yanıyor’ konuşması tuvale aktarıldı
Greta Thunberg: Bir uçuruma yaklaşıyoruz
Thunberg’den iklim için dans performansı

Tate’nin Thunberg’e yanıtı ise, “Ne hakla!” oldu. Birçok konuda aşırı uçlarda yaptığı açıklamalarıyla tanınan Tate, kadınları mülk ile kıyaslamış, kendisini aldatan bir kadına nasıl zarar vereceğini ayrıntılı bir şekilde anlatmış, erkeklerin büyük kadınlar yerine 18-19 yaşındaki kadınları daha az kişiyle seks yapmış olacakları gerekçesiyle tercih etmesi gerektiğini söylemişti.

2017 yılında #MeToo hareketinin çok konuşulduğu dönemde kadınların da kendilerine yönelik cinsel saldırıların sorumluluğunu üstlenmesi gerektiğini söyleyerek büyük tepki toplamıştı.

Twitter, Tate’nin hesabını bu yıl dondurmuş, Tate geçen ay Twitter’a geri dönmüştü.

Tate, Facebook, Instagram, YouTube ve TikTok’ta ise halen yasaklı.

More in İklim Krizi

You may also like

Comments

Comments are closed.