ManşetSpor

Tekyumruk tehdit altında olduğunu açıkladı

0

Galatasaray’ın sol görüşlü taraftarları tarafından oluşturulan Tekyumruk, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile tehdit altında olduklarını ama buna rağmen Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Stadı’ndaki karşılaşmalara giderek gönül verdikleri Galatasaray’ı desteklemeye devam edeceklerini bildirdi.

Futbolcu olarak Galatasaray’a hizmet ettiği dönemde Türkiye’de ilk futbolcu grevine önayak olan, futbol dünyasındaki ilk ve tek sendikal oluşumu başlatarak Spor EmekSen’in kuran Metin Kurt’un cenaze törenine katılımları sonrası üzerlerindeki baskının arttığını, tehditlerin ise artık kaygı verici boyutlara ulaştığını belirten Tekyumruk’un yazılı açıklaması şu şekilde

Basına ve kamuoyuna

Tekyumruk taraftar grubu 2005 yılında hayata soldan bakan Galatasaray taraftarının birlikte maç izlemek amacıyla kuruldu. Aradan geçen 7 yıl boyunca hiçbir rant ilişkisine girmeden, hiçbir yönetici ve kurum ile görüşmeden, destek almadan kendi imkanlarımız ile çeşitli sosyal etkinlikler yaptık, tribünde takımımızı omuz omuza destekledik. Bizlerin amacı hiçbir zaman tribünde siyaset yapmak olmadı ve stat içerisinde siyasilerin Galatasaray üzerinden rant sağlamaya çalışmalarına verdiğimiz tepkiler dışında politik hiçbir etkinliğimiz olmadı. Kuruluşumuzdan bu yana çeşitli gruplardan tehditler almaya devam ediyoruz. Bize getirilen en büyük eleştiri tribünde siyaset yaptığımızdır, ama biz biliyoruz ki bu “tribünde siyaset yapmayın” tehditleri tribün dışında siyaset yapmayın anlamına geliyor.

Metin Kurt’un cenaze törenine katılımımızdan sonra yapılan tehditler bizimle birlikte maç izlemek isteyen insanların güvenliğinden endişe duymamızı gerektirecek boyutlara gelmiştir. Bizler hiçbir zaman tehditlere boyun eğmeyen, doğru bildiğini her şartta söylemekten çekinmeyen bir gelenekten gelmekteyiz. Tribündeki bu baskıcı ve kendinden olmayanı linç etme kültürüne bir baş kaldırı olarak kurulan Tekyumruk taraftar grubu hiçbir zaman baskılara boyun eğmeyecektir. Bizler yine Ali Sami Yen stadında Galatasaray’ımızın, mahallelerde, fabrikalarda, grev çadırlarında emekçilerin yanında olmaya devam edeceğiz. Ve 7 yıldır her maçta olduğumuz gibi önümüzdeki Bursaspor maçında da sadece takımımıza destek olmak için Güney tribünündeki yerimizi alacağız.

(Yeşil Gazete)

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.