ManşetTürkiye

Taksim Dayanışması’ndan Gezi Parkı’na girme kararı

0
Taksim Dayanışması, uzun süredir Gezi Parkı’nın yayalara kapalı tutulmasına tepki göstererek cumartesi günü saat 19.00’da park önünde buluşma çağrısı yaptı.
Taksim Dayanışması, girişi engellenen Gezi Parkı’na girme kararı aldı. Dayanışmayı oluşturan bileşenler, bu akşam yaptığı toplantıda “Keyfi bir tutumla parka girmemiz yasaklanıyor” dedi.

Taksim Dayanışması’nı oluşturan meslek örgütü ve sendikaların, cumartesi günü saat 19.00’da Gezi parkı önünde buluşacakları öğrenildi.

Taksim Dayanışması’nın işte o açıklaması;

Gezi Parkı’nı halka kapatanlara, Taksim Meydanı ve Gezi Parkını kimliksizleştirme, insansızlaştırma ve betonlaştırma planlarının iptaline yönelik mahkeme kararını elden tebliğ etmeye, parkı yeniden gerçek sahiplerine yani herkese açmaya gidiyoruz.

Bizi biz yapan bütün değer ve renklerimizle, sarsılmaz bir sağduyu, direnme gücü, kararlılık ve inanılmaz bir yaratıcılıkla, yaşamın olduğu her alanda hala bir aradayız.

Taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz.

Kayıplarımızı anmak, taleplerimizi tekrar hatırlatmak ve hala tüm Türkiye’de yaşanan şiddeti kınamak üzere 6 Temmuz Cumartesi günü saat 19.00’da mahkemenin gerekçeli kararıyla Taksim’de buluşuyoruz.

Yaşasın dayanışmamız…

Her yer Taksim her yer direniş…

TAKSİM DAYANIŞMASI”

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.