ManşetSivil Toplum

Tacizciye karşı sosyal medya birleşti, tacizci işten çıkarıldı

0

Facebook’ta bir kadının yemek sipariş ettikten sonra servis elemanı tarafından taciz edildiğine dair paylaşımın binlerce kişi tarafından hızlı bir şekilde yayılması üzerine Bambi Kuruyemiş tacizciyi işten çıkardı, kamuoyundan özür diledi.

11bambi kuruyemiş tacizciyi işten çıkardı

bianet’ten Elif Akgül’ün haberine göre Bambi yetkilileri tacizciyi işten çıkardıklarını ve hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Yemeksepeti ise müşterilerin bilgilerini paylaşmak hususundaki sorulara yanıt vermedi.

M. Ö. ‘nün Facebook üzerinden paylaştığı taciz olayı şu şekilde yaşandı. Yemeksepeti üzerinden Bambi Kuruyemiş’ten verdiği siparişin ödemesinde sıkıntı yaşandı. İki defa denemenin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine başka bir Bambi çalışanı M. Ö.’nün yaşadığı yere gelişinde ödeme gerçekleşti.

Olaydan birkaç saat sonra ödemeyi alan erkek çalışan, M. Ö.’ye taciz içerikli mesajlar atmaya başladı, taciz ve tehdit etti. M. Ö.’nün yaşadığı yeri ve telefonunu bildiğini belirterek tehdit ve tacizlerine devam etti.

M. Ö.’nün bu yazısı Facebook’ta 7 bin 454 defa paylaşıldı. Olayın üzerine Bambi Facebook sayfaları üzerinden bir özür notu paylaştı.

Paylaşımda tacizcinin sadece yedi gündür kendileri ile çalıştığını vurgulayan Bambi “kadına yönelik taciz ve şiddet olaylarının toplumumuzda onarılması güç yaralar açtığı böylesi bir dönemde bu üzücü olayın yaşanmasına sebep olan şahsın kurumumuzla olan ilişiğinin kesildiğini kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadesi kullanıldı.

Bambi yetkilisi bianet’e olaya ilişkin üzüntü duyduklarını ve tacizci ile ilgili suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

(Bianet)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.