Türkiye

Tabuta sarılı bayrağı iade

0

 

Maraş Mekanize Piyade Taburluğu’nda askerliğini yapan Eren Özel önceki gün şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti.

Babası da siyasi tutuklu olan Eren’in ailesi bugün Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi’ne bağlı Çayır Köyü’nden 2. Ordu Komutanlığı Nizamiyesi’ne gelerek askerlerin kendilerine bir açıklama yapmasını istediler.

Çocuklarının ölümünün ardından komutanlık düzeyinde kendilerine ziyaret yapılmadığını belirten Özel ailesi, 2. Ordu Komutanı veya ilgili komutanlarla görüşmek için beklemeye başladı. Özel’in ailesi görüşmeyi kabul eden fakat aileyi ayağına çağıran komutana tepki gösterdi, yetkili komutan nizamiye önüne gelmeyince aile de içeri girmedi.

Komutanla görüşemeyince açıklama yapan Mesut Özel, Malatyalı, Kürt ve Alevi olan yeğeni Eren Özel’in 7 Eylül Çarşamba günü Maraş 5. Zırhlı Tugayı 1. Mekanize Piyade Taburu’nda başından vurularak öldürüldüğünü söyledi.

Özel, kendilerine verilen ilk bilgide olayın “intihar” olduğunu, daha sonra nöbet arkadaşının vurduğunu söylediklerini belirtti.

Anne Zeynep Özel ise oğlunun niye öldürüldüğü sorusuna yanıt verilmesini istediklerini belirterek, “Ben oğlumu davul zurnayla gönderdim. Cenazesini aldım. Hiçbir anne bunu hak etmiyor. Sorumlular ortaya çıkarılsın. ” dedi.

Amca Mesut Özel, nizamiyede nöbet tutan askerlere Türk bayrağını göstererek, “Bu bayrak yeğenimin tabutuna sarılıydı. Olay aydınlatılıncaya kadar bu bayrağı almayı kabul etmiyoruz. Bu bayrağı olay aydınlatıldıktan sonra alacağız” diyerek bayrağı askerlere verdi. 

Ajanslar – YG haber merkezi

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.