Kültür-SanatManşet

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali başladı

0

5.Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali bugün başlıyor. Festivale bu sene iki mekan, İtalyan Kültür Merkezi ile Salt Galata ev sahipliği yapıyor.

29 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin ilk iki günündefestival dahilinde gösterilecek filmler, ilk iki gün yani 29 ve 30 Kasım tarihlerinde Beyoğlu’nda bulunanİtalyan Kültür Merkezi’nde sonraki iki gün olan 1-2 Aralık tarihlerinde ise Karaköy’de bulunan Salt Galata‘da izlenebilir.

Festivali gerçekleştiren Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi, çeşitliliğe değer veren açık ve esnek bir yapı dahilinde yaşamı sürdürülebilir kılmak niyetiyle bir araya gelmiş bireylerin “yaşamı çoğaltacak” projeleri kolektif olarak hayata geçirme amacıyla doğdu. Tamamen sivil bir oluşum olan Kolektif, film festivali gibi “sürdürülebilir yaşam” konusuyla ilgili farkındalık arttırıcı çalışmaları Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi‘nin vizyonunu paylaşan bireyler ve organizasyonların desteği ve katılımıyla sürdürüyor.

İlki 2008 yılında gerçekleştirilen Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, 2012 yılında yine içinde yaratıcılık ve çözüm barındıran birbirinden etkileyici filmlerle izleyicilerini sürdürülebilirlik kavramına ve dünyaya bütüncül bir bakış atmaya davet ediyor.

Bu seneki festivalde yine içinde yaratıcılık ve çözüm barındıran birbirinden etkileyici filmlerle, konuşmacılar ve müzisyenlerle sürdürülebilirlik kavramına ve dünyaya bütüncül bir bakış atılacak.

Toplumun her kesimini bir araya getirerek birleştirici ve kapsayıcı olmayı başaran Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nde bir çiftçiyi, bir iş adamını, öğrencilerini toplayıp gelmiş bir öğretmeni, çocuğunun gelecekte yaşayacağı dünyadan endişeli bir anneyi, akademisyenleri, aktivistleri yan yana otururken ve fikir alış verişinde bulunurken görebilme imkanı da bulunuyor.

Festival programı, gösterilecek filmler, alternatif etkinlikler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için surdurulebiliryasam.org/

Facebook sayfası:  facebook.com/surdurulebiliryasam

Twitter adresi: twitter.com/SYKolektifi

(Yeşil Gazete)

 

 

You may also like

Comments

Comments are closed.