EğitimManşet

Su odaklı gazetecilik eğitimi 13-14 Nisan’da

0

Türkiye’de Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı ve EKOIQ-Ekologos ile globalde MiCT, Seecon ve BORDA işbirliğinde, iki günlük “Su Odaklı Gazetecilik” eğitimi düzenleniyor.

13-14 Nisan’da İstanbul’da gerçekleşecek eğitimle, medya çalışanları arasında su konusunda farkındalık yaratılması; bu alanda bilgi ve deneyimlerinin geliştirilmesi; su konularını işleyen gazetecileri, blog yazarlarını ve sosyal medya muhabirlerini konuya dahil ederek  ilgili medya ağının genişletilmesi hedefleniyor.

Eğitim, Çevre Politikaları ve Su Yönetimi Uzmanı Buket Bahar Dıvrak ve Gazeteci Özgür Gürbüz tarafından verilecek.

Eğitime katılım ise ücretsiz.

Eğitimde neler anlatılacak?

Su konusunda iletişim ve medya eğitiminin hedeflendiği proje kapsamında iki ayrı modülden oluşan bir eğitim çalışmasının gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Eğitimin ilk gününde, genel anlamda su sorunu ele alınacak.

Dünyada ve Türkiye’de su sorununun nedenleri, iklim değişikliği ve diğer çevresel sorunlarla ilişkileri, toplumsal ve ekonomik faktörlerin aktarılacağı ilk eğitimle, su alanında kapsamlı bir bilgilendirme yapılması hedefleniyor.

İkinci gün yapılacak eğitim ise, daha çok su odaklı gazetecilik üzerine yoğunlaşacak. Su sorunu ile ilgili haberlerin oluşturulmasında dikkat edilecek noktalar, sıkça yapılan hatalar, temel yaklaşımlar ve insan hikâyelerinin ele alınma biçimleri konusunda gerçekleştirilecek eğitim kapsamında bir de yazım atölyesi gerçekleştirilecek.

2 tam gün sürecek olan ve Türkçe gerçekleşecek eğitim İstanbul’da düzenlenecek. Mekan kesinleşince katılımcılara bilgi verilecek.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için buraya tıklayınız

 

(Yeşil Gazete)

Kategori: Eğitim

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.