Spor

Son Dakika: Belözoğlu ve Engin ifade veriyor

Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu şike soruşturması kapsamında ifade vermek için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne geldi. Spor yorumcusu Sinan Engin de İstanbul Adliyesi’nde ifade veriyor.

Milli Takım ve Fenerbahçe’nin yıldız futbolcusu Emre Belözoğlu şike soruşturması kapsamında ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade vermek üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne geldi.

Emre, Ankaragücü ile Fenerbahçe arasında oynanan maç öncesinde rakip futbolcu Kaan Söylemezgiller’e gönderdiği iddia edilen mesajla ilgili ifade verecek. Bugün ayrıca Kaan Söylemezgiller’in de ifadeye gelmesi bekleniyor.

Emre Belözoğlu, 13 Mayıs 2011 tarihinde kendisi gibi Ahmet Bulut’un menajerlik şirketine kayıtlı olan Ankaragücü futbolcusu Kaan’a “Oğlum Kağan. Emre Abin ben. Aldırıyorum seni buraya. Sakın zorlamayın he. Kavga ettirme beni başkanla” yazılı bir mesaj attığı iddia edilmişti. Emre’nin mesajı Ekrem Okumuş’un telefonundan gönderdiği belirtiliyor. Okumuş’un aynı gün Emre’nin akrabası olan Volkan Bahçekapılı ile yaptığı görüşmede “Emre yazdı işte onlar var bibiem de” diyerek mesajı kendi telefonundan Emre’nin çektiğini söylemesi yapılan dinlemelere takıldı.

Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş “Emre, Ankaragücülü 3 futbolcuya F.Bahçe-A.Gücü maçından önce mesaj çekti” diyerek iddiaları gündeme getirmişti. Bu sırada Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek, Kağan Söylemezgiller’e şike teklif edildiğini söylemişti. Menajer Ahmet Bulut’un da ortağı olan Ekrem Okumuş mesaj attığı iddiasını doğrulamış ve ”Olaylardan Emre’nin haberi yok. Bu bir şakaydı” itirafında bulunmuştu.

(Ntv, Yeşil Gazete)

Kategori: Spor