ManşetTürkiye

Sedat Peker’in suçladığı Tolga Ağar’dan cevap: Türkiye’de herkes herkesi tanır

0

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker‘in iddialarına Zülfü Tolga Ağar’dan yanıt geldi. Eski İçişleri Bakanı ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar’ın oğlu, AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, Peker hakkında hukuki işlem başlatacağını söyledi.

Peker dün sosyal medyada yayınladığı videoda Zülfü Tolga Ağar’ın Elazığ’da bir yerel televizyonda muhabirlik yapan Kazakistan uyruklu Yeldana Kaharman‘a cinsel saldırıda bulunduğunu ve genç kadının jandarmaya sığındıktan sonra evinde ölü bulunduğunu iddia etmişti. Jandarma Genel Komutanlığı’nın yalanladığı açıklamalara bugün de Zülfü Tolga Ağar’dan yalanlama geldi.

‘Siyasi husumet besleyenlerin ümidi’

Kaharman’ı tanımadığını belirten Ağar, Sedat Peker hakkında da ayrıca hukuki işlem başlatacağını söyledi. Zülfü Tolga Ağar açıklamasında şunları kaydetti:

“Uzun süredir yurtdışında kaçak yaşadığı anlaşılan suç örgütü mensubu S.P. isimli kişi tarafından şahsıma yönelik iftiraları şiddetle reddediyorum. Hangi karanlık hesaplar için bu şeref ve itibar suikastına giriştiğinin açığa çıkması için hukuki işlemleri başlatacağım. Şaibe yaparak, ima yoluyla beni suçlamaya çalıştığı adı geçen gazeteciyi tanımam. Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır. Konunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. Buradaki kurnazlık, siyasi husumet içerisinde olunan çevrelerin iftirasına destek vereceği ümididir.

Daha düne kadar kendisine hakaret ederek itibarsız şahıs muamelesi yapanların, amaç siyasette malzeme olarak kullanma olunca, konu ile ilgili hiçbir araştırma, soruşturma lüzumu görmeksizin, hevesle üzerine atlamalarını derin bir üzüntü ile karşılıyorum. Kendi siyasi hesaplarına suç örgütü mensubunun beyanlarını dayanak yapmaya çalışanları kamuoyu vicdanına havale ediyorum. Türkiye’de herkes herkesi tanır, bilir ve değerlendirir. ‘Tezyif müzeyyifin kadri ile mütenasiptir’ yani ‘Hakaret, hakaret edenin gücü ve kişiliği ile orantılıdır’ kamuoyuna saygılarımla sunarım…”

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.