ManşetSeçim GünlüğüTürkiye

[Seçim Günlüğü] İmamoğlu’na saldırıyla ilgili gözaltına alınan dokuz kişi daha serbest bırakıldı

0

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’daki konuşması sırasında çıkan olaylara ilişkin gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen dokuz şüpheliden biri savcılık sonrası, sekizi ise adli kontrol şartıyla olmak üzere serbest bırakıldı.

Daha önce gözaltına alınan 15 kişi de serbest kalmıştı.

İmamoğlu’nun 7 Mayıs akşamı Erzurum Kent Meydanı’nda yaptığı konuşması sırasında kalabalık bir grup tarafından taşlı saldırı yapılmış; çıkan olaylarda İmamoğlu’nun içinde bulunduğu otobüsün camları kırılmış, 17 kişi de atılan taş ve pet şişelerin isabet etmesi sonucu yaralanmıştı.

İmamoğlu’nun Erzurum mitingine taşlı sopalı saldırı

Bir gün sonra İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kamera kayıtlarını inceleyip 16 kişiyi tespit etti. Şüphelilerden 15’i gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden biri savcılık ifadesinin ardından, diğerleri ise çıkarıldıkları mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldı.

Erzurum’daki taşlı saldırıyla ilgili gözaltına alınan 15 kişi serbest bırakıldı

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalar kapsamında kamera kayıtları sonrası olayla ilgili dokuz şüpheli daha tespit edildi. Dün dokuz şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Adliyeye çıkarılan dokuz şüpheliden biri savcılık sonrası, sekizi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olaya karıştığı tespit edilen bir kişinin yakalanması için de çalışmalar sürüyor

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.