Kültür-SanatManşet

Rap müzisyenleri ‘Olay’ oldu: Susamam

0

Rapçiler; Ezhel ‘Olay’, Şanışer ‘Susamam’ dedi, bir gecede milyonlar izledi. ‘Susamam’ klibinde Emine Bulut’un öldürülmeden önceki sesleri yer alıyor. Olay şarkısı ise 10 Ekim Ankara Katliamı, Gezi Direnişi, 15 Temmuz Darbe Girişimi gibi konuları işliyor.

Bugün yayımlanan iki rap şarkısı gündeme damgasını vurdu. Ezhel’in  ‘Olay’ ‘ve Şanışer’in 17 müzisyenle beraber yaptığı ‘Susamam’ şarkıları kısa bir süre içinde bir milyondan fazla kişi tarafından izlendi.

Rap müzisyeni Şanışer, 17 dostuyla beraber ‘Susamam’ isimli şarkıya imza attı. Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel ve Kamufle’nin yer aldığı şarkıda farklı konu başlıklarıyla Türkiye gündemindeki meseleler; ‘adalet’, ‘özgürlük’, ‘eğitim’, ‘kadına yönelik şiddet’, ‘hayvana yönelik şiddet’, ‘kentleşme’ gibi konular işleniyor.

Deniz Tekin’in kısmında Emine Bulut’un öldürülmeden önceki sesleri de yer alıyor. Şarkı için tasarlanan tişört ise köy okulları için harcanacak.

Rapçi Ezhel, ‘Olay’ isimli şarkıyı ve şarkı için hazırlanan video klibi sabaha karşı yayımladı. Kısa sürede çok sayıda dinleyiciye ulaşan şarkı, 10 Ekim Ankara Katliamı, Gezi Direnişi, 15 Temmuz Darbe Girişimi gibi Türkiye gündemi sarsan konularını işliyor. Ayrıca video klipte toplumsal muhalefetin çok sayıda eylem görüntüsü de yer alıyor.

Bu arada YouTube’un trendler listesine ikinci sıradan giren Ezhel’in ‘Olay’ adlı şarkısı bir süre sonra listeden tamamen yok oldu. Söz konusu videonun YouTube tarafından kaldırıldığı iddia edilirken, çok sayıda sosyal medya kullanıcısı duruma tepki gösterdi.

You may also like

Comments

Comments are closed.