ManşetTürkiye

Polisi sıraya dizene para cezası, kapıda bekletene 5 yıl

0

d-5AKP Hatay Milletvekili H. Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu ile ihalesiz kantin işletmecisi AKP Dörtyol Gençlik Kolları Başkanı Ömer Uzun’un Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğünde 24 Çevik Kuvvet polisini sıraya dizdirerek teşhis etmesi ile patlak veren skandala dair dava sonuçlandı. Dörtyol 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 23 Ocak 2015 tarihinde görülen 11. duruşmada milletvekilinin oğlu İstemi Kağan Türkoğlu ile eski gençlik kolları başkanı Ömer Uzun’a adli para cezası ve 5 yıl adli denetim süresine tabi tutulması kararı çıktı. Sıraya dizilen polise ise hapis cezası verildi.

AKP Hatay Milletvekili Bayram Türkoğlu’nun oğlu olan İstemi Kağan Türkoğlu, Komiser Yardımcısı Murat Emer ve polis memuru Alper Atilla’ya yönelik basit tehdit nedeniyle toplam 50 günlük adli para cezası karşılığı olan 1000 TL adli para cezasına ve 5 yıl adli denetim süresine tabi tutulmasına karar verildi.

Emniyet Müdürlüğü’nün kantinini ihalesiz işleten eski AKP Gençlik Kolları Başkanı Ömer Uzun’a ise polis memuru Alper Atilla’ya yönelik hakaretten dolayı 25 günlük adli para cezasına karşılık olarak 500 TL adli para cezası ve 5 yıl adli denetim süresine tabi tutulmasına karar verildi.

Bu arada,gazeteci Sedef Kabaş için ikinci bir soruşturma başlatıldı. 5 ocak günü ikinci defa adliyeye çağrılan Gazeteci Kabaş, polisleri kapıda beklettiği için Savcı Yiğit’e ifade vermişti. Zaman’ın haberine göre, polislerin şikayetçi olmadığı Kabaş ‘görevli memura direnme ve hakaret’le suçlanmıştı. Fakat, Sedef Kabaş hakkında Savcılık bir idianame daha hazırladı, 5 yıl hapsini istedi.

 

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.