ManşetTürkiye

Özgecan Aslan için yürüyen ülkücüler, kadınları darbetti

0

İstanbul Ülkü Ocakları tarafından İstiklal Caddesi’nde Özgecan Aslan için düzenlenen eylemde çıkan arbede esnasında, eylemcilerden bazıları kendilerine laf attığı gerekçesiyle aralarında kadınların da olduğu birçok kişiyi darbetti.

3

İstanbul Ülkü Ocakları üyesi kadınlar tarafından, geçtiğimiz yıl Şubat ayında Mersin’in Tarsus ilçesinde katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ı anmak ve kadın cinayetlerine “dur” demek için İstiklal Caddesi’nde yürüyüş düzenlendi. Ön ve arkalarında erkeklerin bulunduğu grup, “Özgecan için ülkücüler sokakta” sloganı ile Odakule önünden Galatasaray Lisesi önüne yürüdü.

Yürüyüş sonrası Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı Bayanlar Birimi Başkanı Hilal Güner açıklama yaparken, eylemcilerin arasında bulunan grubun, yoldan geçen kadınlara laf atması üzerine iki grup arasında tartışma çıktı. Kısa sürede arbedeye dönüşen tartışma esnasında, ülkücü grup aralarında kadınların da olduğu kişilere saldırdı.

Kısa sürede yaklaşık 20-25 kişilik grubun saldırısı sonucu darp edilen kişi bir işyerine sığındı. Daha sonra araya giren polis, yaralı haldeki bu kişiyi iş yerinden alarak uzaklaştırdı.

Açıklama tamamlandığı sırada da aynı grup bu kez bir çifti darp etti. Zafer işareti yaptıkları iddia edilen çift, çevik kuvvet polisinin araya girmesiyle cadde üzerindeki bir iş hanına girerek kurtuldu. Grup daha sonra “Ülkücü hareket engellenemez”, “Vatan sana canım feda” sloganları atarak dağıldı.

 

(DİHA, Milliyet, Evrensel)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.