ManşetSporTürkiye

Olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz: Arkamda olan herkese teşekkür ediyorum

0

Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen 32. Yaz Olimpiyat Oyunları‘nda klasik yay bireyselde altın madalya kazanan milli okçu Mete Gazoz, bugün İstanbul’a gelmesinin ardından kameraların karşısına geçip gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Çok mutlu olduğunu ifade eden Mete Gazoz, “Ben burada sadece madalyayı temsil ediyorum. Arkamda olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

‘Tek başıma şampiyon oldum anlamına gelmiyor’

Gazoz, madalyayı tek başına almadığını ifade etti ve açıklamalarına şöyle devam etti:

Çok mutluyum. Madalya benim boynumda olabilir ama bu madalyayı ben tek başıma aldım şampiyon oldum anlamına gelmiyor. Türkiye Okçuluk Milli Takımı olarak ilk defa tarihimizin madalyasını aldık ve bu altın madalya oldu. Ben burada sadece madalyayı temsil ediyorum. Arkamda olan herkese teşekkür ediyorum.”

‘Madalya sayısını bir değil belki 3-4 yapacağız’

Madalya için beş sene boyunca yoğun bir tempoda çalıştıklarını anlatan Gazoz, bir sonraki olimpiyata üç kadın üç erkek sporcu olarak katılacaklarını aktardı:

Bu altın madalya için beş sene boyunca inanılmaz bir çalışma ortaya koyduk. Üç sene sonra bir olimpiyat daha var. Bu sefer altın madalyası olan bir takım olarak oraya hazırlanacağız. 2 kişi olarak değil 3 erkek 3 kadın sporcu olarak katılacağız. Bu madalya sayısını 1 değil belki 3-4 yapacağız.”

‘Asla pes etmesinler’

Mete Gazoz, kendisinden küçük sporculara antrenmanlarına devam etmeleri ve asla pes etmemeleri yönünde tavsiyelerde bulundu:

Öncelikle rol model ya da bir simge olmak için yaşım daha çok küçük. Altın madalya almış olabilirim ama rol model olmak için bu hiçbir şey. Sadece benden küçük arkadaşlarıma tavsiye verebilirim. Hepsi antrenmanlarına devam etsin, asla pes etmesinler. Olmayacak diye bir şey yok, herkes olabilir.”

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.