2023 KAHRAMANMARAŞ DEPREMİEğitimManşetTürkiye

Okullar 20 Şubat’ta açılıyor, deprem bölgesinde eğitim 1 Mart’a ertelendi

0

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara’da deprem bölgesindeki faaliyetlere ilişkin yaptığı açıklamada, eğitim öğretimin depremden etkilenen 10 ilde 1 Mart’a kadar ertelendiğini, diğer illerde ise 20 Şubat’tan itibaren devam edeceğini belirtti.

Bakan Özer, “(Kahramanmaraş merkezli depremin etkilediği) 10 ilimizde, ihtiyaç olan yerlerde ikili öğretime geçeceğiz, kapasiteyi maksimum ve verimli kullanacağız” dedi.

Söz konusu 10 ildeki eğitim öğretim faaliyetlerinin durumunun 1 Mart’ta yeniden değerlendirileceğini aktaran Özer, 71 ilde eğitim ve öğretimin 20 Şubat itibarıyla başlayacağını ifade etti.

Özer, bu illerde tekrar bir uzatma olmayacağını açıkladı.

Özel okullarda kapasite artırımı

Bakan Özer, depremin etkili olduğu 10 ilde velilerin çocuklarını diğer illere nakil edebileceğini, 71 ilde okul kapasitelerinin artırılması için çalışmalar yapıldığını belirtti:

“Diğer illerdeki okul kapasitelerini artırmak için çalışıyoruz. Özel öğretim kurumları ile görüşme yaptık. Bu kurumlardaki yüzde üçlük kapasiteyi yüzde 10’a çıkardık.”

Özer, “10 ilimizde, ihtiyaç olan yerlerde ikili öğretime geçeceğiz, kapasiteyi maksimum ve verimli kullanacağız” diye ekledi.

You may also like

Comments

Comments are closed.