ManşetKültür-Sanat

Müzik-Sen’den müzisyenlere çağrı: Haklarımız için birleşelim

0
Fotoğraf: Pixabay

Müzik ve Sahne Sanatçıları Sendikası (Müzik-Sen) müzisyenlere çağrıda bulunarak pandemi sürecinde yaşanılan sorunlara çözüm üretmek için sendika çatısı altında toplanmaya davet etti.

Sendika’nın sosyal medya hesaplarından “Tüm müzisyen arkadaşlarımıza açık çağrımızdır” mesajı ile birlikte yapılan çağrıda müzisyenlerin karşılaştığı zorluklar ve hak ihlallerine karşı hep birlikte mücadele edilebileceği belirtildi.

‘Hak ettiğimiz bir yaşam için’

Müzisyenlere yönelik “Gelin sendikamız çatısı altında birleşelim ve güçlenelim” çağrısının yapıldığı paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

Hepimizin karşı karşıya kaldığı temel sorunları el birliğiyle aşalım. Sosyal güvencesizliğimize son verelim, daha önce dört kere kazandığımız ve en doğal hakkımız olan emeklilik hakkımızı kazanmak için mücadele edelim, mesleki tanım statümüzü elde edelim, yeşil pasaport talebimizi dile getirelim. Müzisyen ve sahne sanatçılarının hak ettiği bir yaşam için sendikamıza sahip çıkalım ve üye olalım.

Her geçen gün daha da zorlaşan yaşam koşullarının altında ezilmekten, yardıma muhtaç insanlar muamelesi görmekten, yokluklar ve yoksunluklar içinde bir köşede yitip gitmekten artık bıkmış ve usanmışsak sendikamıza sahip çıkalım. Örgütlü, güçlü ve birlik olmaktan korkmayalım! Devletin anayasal hak olarak bize tanıdığı sendikal örgütlülük hakkımızı kullanalım. Sendikal örgütlülük dışında medet umulan hiçbir kişinin veya kurumun nüfuzu veya etki gücü hedefimiz olan haklarımızı bize kazandıramaz.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.