Türkiye

Molotofkokteyli artık silah

0

Van’da 4 molotofkokteyli ve havai fişekle yakalanan iki sanığa “terör örgütüne silah sağlama” suçundan 12.5’ar yıl hapis cezası verildi.

Özel Yetkili Van Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği, tKCK soruşturması kapsamında şüpheli sıfatıyla hakkında dinleme kararı bulunan Kadir C. ile 9 Şubat 2010 tarihinde başka bir dosyanın şüphelisi Yunus İ. ile yaptığı telefon görüşmeleri teknik takibe takıldı.

Kadir C’nin dinlenen telefonunda, ”Yanımda tatlı falan getireyim mi?” dediği, Yunus İ’nin de ”He valla getir” dediği kayıtlara girdi.

Aynı saatlerde, başka bir soruşturmanın şüphelisi olan Cengiz T’nin Yunus İ. ile yaptığı görüşmede, ”Merhaba Yunus, bizim meyve sularını yaptık, güzel oldu yani hoş bir tat verdi iki tane de sana bırakmışız ha”, Yunus İ’nin de, ”Tamam bende de iki tane var” şeklinde cevap vermesi üzerine Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri harekete geçti.

Kadir C. ve Hakan Z. isimli iki şüpheli 4 adet molotofkokteyli, 16’lı havai fişek ve rampası ile yanıcı madde dolu şişelerle birlikte yakalandı.

PKK’nın eylem çağrıları üzerine, Abdullah Öcalan’ın yakalanmasını protesto etmek amacıyla düzenlenecek eylemlerde kullanılmak üzere hazırlandığı belirlenen molotofkokteylleriyle yakalanan sanıklar hakkında, Van 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan, ”silahlı terör örgütü üyesi olmak ve silahlı terör örgütüne silah sağlama suçu”ndan açılan dava karara bağlandı.

Yaklaşık 1 yıldır süren yargılama sonunda mahkeme, Hakan Z. İle Kadir C’ye ”terör örgütüne silah sağlama” suçundan 12 yıl 6’şar ay hapis cezası verdi.

(Ajanslar)

Kategori: Türkiye

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.