ManşetTürkiye

Meteoroloji uyardı: Çarşamba akşamdan itibaren soğuk ve yağışlı hava geliyor

0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülkenin çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceğini tahmin ettiklerini açıkladı.

Sıcaklıkların çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren Marmara Bölgesi’nden başlayarak perşembe günü ülke genelinde 6-10 derece düşmesi bekleniyor.

Hafta sonu ülkeyi terk edecek

Genel Müdürlük tarafından yapılan açıklamada, soğuk ve yağışlı havanın cuma günü Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olduktan sonra ülkeyi hafta sonu terk etmesinin beklendiği kaydedildi:

Bu yağışlı sistemle birlikte ülkemizin büyük bölümünde görülecek olan yağışların, Karadeniz Bölgesi ile Doğu Akdeniz Bölgesi’nde zaman zaman kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

Sıcaklıkların ise Çarşamba günü akşam saatlerinde Marmara Bölgesi’nden başlayarak Perşembe günü ülke genelinde 6 ila 10 derece düşmesi bekleniyor. Perşembe günü akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde (1800 m rakım ve üzeri) beklenen yağışların bu sıcaklık düşüşü ile birlikte karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Soğuk ve yağışlı sistemin Cuma günü Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olduktan sonra ülkemizi hafta sonunda terk etmesi bekleniyor. Bu sistemle birlikte görülecek kuvvetli yağışlar ile kuzeydoğu bölgelerimizin rakımı yüksek olan yerlerinde görülebilecek zirai don hadisesine karşı tedbirli ve dikkatli olunmalı, güncel tahmin ve uyarılarımız takip edilmelidir.”

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.