2023 KAHRAMANMARAŞ DEPREMİManşetTürkiye

Maraş’ta enkaz kaldırma işi, Erzurum’da kayak pistleri çöken şirkete

0
Maraş’ta depremlerin ardından ortaya çıkan tonlarca hafriyat, belediyenin belirlediği alana dökülürken enkaz kaldırma işinin TOKİ tarafından Sarıdağlar İnşaat şirketi eliyle yürütüldüğü öğrenildi.

Kentte enkaz kaldırma çalışmaları TOKİ’nin koordinasyonunda yapılıyor. TOKİ, Maraş’taki enkaz kaldırma işini, Sarıdağlar İnşaat firması eliyle yürütüyor. Şirket, belediye tarafından belirlenen arazi üzerinde iki ayrı döküm sahası oluşturdu. Enkaz kaldırma işleminin dört ile altı ay arasında devam edeceği belirtildi.

ANKA‘nın aktardığına göre, Erzurum Palandöken’e inşa ettiği kayak pisti 2014 yılında çöken şirket; Bingöl ve Hakkari‘deki havalimanları, Konya ve Trabzon stadyumları, Çorum‘daki TOKİ Konutları gibi kamuya ait pek çok işin ihalesini aldı.

Çamlıca Kulesi’ni de aynı firma inşa etmiş

Firmanın 25’inci Dünya Üniversiteler Arası Kış Oyunları için Erzurum’un Palandöken İlçesi Kiremitliktepe‘de yaptırılan Türkiye’nin ilk ve tek kayakla atlama kuleleri, 2014 yılında çökmüştü. Tesisin 94 milyon liraya mal edildiği belirtilmişti. 2010 yılının sonlarında tamamlanarak 7 Ocak 2011 tarihinde hizmete açılan atlama kulelerinde 15 Temmuz 2014 tarihinde meydana gelen heyelan sonucunda çökme yaşanmıştı. Erzurum’daki buz pateni pisti de Sarıdağlar İnşaat tarafından yapıldı.

Firmanın İstanbul’daki Küçükçamlıca Radyo ve TV Kulesi de Sarıdağlar İnşaat ve Tic. A.Ş. tarafından inşa edildi.

Türkiye’de, ‘Helal Turizm Sertifikası’ alan ilk otel olan Antalya Adenya Otel de Ahmet Sarıdağ‘a ait.

Bingöl ve Hakkari’deki havalimanları, Konya ve Trabzon stadyumları, Çorum’daki TOKİ Konutları gibi kamuya ait pek çok işin ihalesini Sarıdağlar İnşaat kazandı.

You may also like

Comments

Comments are closed.