ManşetTürkiye

Kılıçdaroğlu’ndan videolu açıklama: Bu sofrada Erdoğan dilinin yeri olmamalıydı

0
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in, masadaki eski ortaklarına yönelik ağır açıklamaları ve Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu‘nu göreve davet etmesi ardından CHP MYK olağanüstü toplantı.

Toplantıya verilen arada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu, sosyal hesabından bir video paylaştı.

İttifak masasını bir sofraya benzeten CHP lideri şunları söyledi:

‘SOFRAYA TÜRKİYE’NİN BÜTÜN RENKLERİ OTURMALI: Sevgili halkım biz bu yola çıkarken hep Halil İbrahim Sofrası’ndan bahsettik. Çünkü ‘bu sofraya bu ülkenin tüm renklerini davet etmemiz gerekir’ dedim. ‘Yoksa bu ülke iflah olmaz’ dedim. Türkiye’nin bütün renklerini birleştire birleştire kazanmak için yola çıktık. Soframız böylece gittikçe genişledi. Çünkü amaç sadece ceberut sarayı göndermek ya da değiştirmek değildi. Amaç aynı zamanda yeni güzel bir Türkiye oluşturmaktı. Bu sofraya ‘o oturmasın bu oturmasın’ diyerek sofrayı toparlayamayız. Birilerini hor görerek, göz ardı ederek Türkiye’yi değiştiremeyiz. Bu Türkiye’yi 20 senedir yaşıyoruz zaten.

SORUMLU DAVRANACAĞIZ: ‘Erdoğan gitsin ama Erdoğanizm gelsin’ bu da olmaz. Tarihi sorumluluğumuz var bizim. İttifakımızın diğer ortakları medyaya çıkıp hakaretler etmiyor. İttifaka zarar veren demeçler hiç vermiyor. Hiçbirinin ittifak içinden oy devşirmeye çalıştığını da görmedim. Sürekli aynı olgular birbirini tekrar eden hamleler. Biz ülkeyi siyasal operasyonlarla yönetmeye talip olmayacağız. Hepimizin sorumluluğu var ve sorumlu davranacağız.

ERDOĞAN DİLİNİN, YERİNİN OLMAMASI GEREKİRDİ: Bana gelince, ben bu saatten sonra değişmem. Ben birleştiririm ve birleştirmeye de devam edeceğim. Sofra büyümek zorunda. Bunu da kimse durduramaz. Bu sofrada siyasi oyunların, nezaketsizliğin, Erdoğan dilinin, yerinin olmaması gerekirdi. Bu sofraya oturanlar böyle oturdu. Kalkan da ancak bu sebepten kalkacaktır.

GERGİNLİĞE İZİN VERMEYECEĞİZ: Umudum, niçin bir araya geldiğimizin farkındalığıyla sakin olmamız. Bu sofraya herkesi davet etmemizdir. Birilerinin kalkması yerine, bütün renklerimizin oturmasını sağlamamızdır. Onun için ne ben ne de partimdeki yol arkadaşlarım, herhangi bir gerginliğe izin vermeyeceğiz, alet olmayacağız. Biz sorumlu davranmaya devam edeceğiz. Kimseyi geride bırakmayacağız. Türkiye’nin tüm vatandaşları bu sofraya davetli olacak. Halkımız kaygılanmasın. Biz her şekilde Erdoğan’ı da Erdoğan’ın propaganda makinesini de yeneriz, yeneceğiz. Emin olun, yeneceğiz.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.