Dünya

“Joker”, katliam planını psikiyatrsite göndermiş

0

ABD’nin Colorado eyaletinde bir sinemada 12 kişiyi vurarak öldüren 24 yaşındaki James Holmes’un katliam planını gittiği üniversitenin psikiyatrına postaladığı bildiriliyor.

Amerikan medyasında çıkan haberlere göre, planda çöp adam çizimleri ve yakında düzenleneceği belirtilen saldırının tarifi yer alıyor.

Denver’daki Colorado Üniversitesi kuşkulu bir paketin belirlendiğini ve polise teslim edildiğini doğruladı.

Holmes, halen Aurora’daki sinema katliamının zanlısı olarak gözaltında tutuluyor.

Haberi ilk veren Fox News, isimlerini açıklamadığı güvenlik yetkililerine dayanarak, Holmes’un katliam planının yer aldığı bir not defterini psikiyatra postaladığını duyurdu.

Fox News’a göre, Holmes, not defterinde “insanları nasıl öldüreceğini ayrıntılarıyla anlatıyor, katliamı nasıl yürüteceğini çizimlerle ortaya koyuyor”.

Colorado Üniversitesi ise, “paketin katliamdan önce postalanmış olduğu ve açılmaksızın, günlerdir bir kenarda beklediği” yolundaki haberlerle çelişen açıklama yaptı.

Anschutz Tıp Kampüsü yetkilileri, Pazartesi günü kuşkulu bir paket alındığını ve derhal incelenerek birkaç saat içinde güvenlik birimlerine teslim edildiğini açıkladı.

Mahkeme yargıcının, olay hakkında yetkililerin yapabileceği açıklamalara kasıtlama getirmesi ardından, Federal Soruşturma Bürosu, bu son haberler üzerine herhangi bir yorum yapmıyor.

BBC TÜRKÇE

Kategori: Dünya

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.