ManşetTürkiye

“Kadın ile Erkek fıtratı gereği eşit olamaz” sözleri dünya basınında

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın I. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi’nde (KADEM) yaptığı konuşmada kadınla erkeğk eşit değildir, eşit olmaları fıtrata aykırıdır sözleri dünya basınında da kendine geniş yer buldu.

11...

Dünya çapında bilinen basın kuruluşları Erdoğan’ın sözlerini şu şekilde kendi kamuoylarına yansıttı;

ABD – Washington Post

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da yaptığı konuşmada “Kadınları ve erkekleri eşit duruma getiremezsiniz, bu doğaya aykırıdır, kadın ve erkeğin doğaları farklıdır. Bu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta Amerika’yı Müslüman keşifçilerin keşfettiği açıklamasının ardından gelen son kışkırtıcı açıklamaydı”

İngiltere – BBC

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınların erkeklerle eşit konuma getirilemeyeceğini söyleyerek, feministleri anneliği reddetmekle suçladı. Erdoğan, İstanbul ‘da yaptığı konuşmada “Kadınlar erkeklerle eşit olamaz. Bu doğaya aykırı” dedi, feministlerin de İslam’daki anneliğin önemini kavrayamadıklarını savundu. Erdoğan bir süre önce de kadınlara üç çocuk sahibi olma çağrısı yapmış ve sezaryen ile doğum ve kürtaja karşı olduğunu açıklamıştı.

İngiltere – Guardian

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınların erkeklerle eşit olmadığını söylediği konuşmasında feministleri de anneliği reddetmekle suçladı. Dindar Müslüman Cumhurbaşkanı, biyolojik farklılıkların kadın ve erkeğin aynı fonksiyonları yerine getirmesini engelleyeceğini belirterek kadınların kırılgan doğasının her iş için uygun olmadığını ifade etti.

İngiltere – Independent

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınlar ve erkekler arasındaki eşitliğin doğaya aykırı olduğunu söyledi. Erdoğan, “Kadınlar ve erkekleri eşit değerlendiremezsiniz, bu doğaya aykırıdır. Hamile bir kadını bir erkeğin çalışması koşullarında değerlendiremezsiniz. Çocuğunu emziren bir kadın bir erkekle eşit tutamazsınız” diye konuştu.

(Radikal)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.