ManşetTürkiye

Kaçırılan Anadolu Ajansı muhabirleri serbest bırakıldı

0

Anadolu Ajansı Mardin’in Nusaybin ilçesinde iki gün önce kaçırılan muhabir Rauf Maltaş, fotomuhabir Onur Çoban ve kameraman Kenan Yeşilyurt’un serbest bırakıldığını duyurdu. Muhabirleri PKK’nın kaçırdığı belirtildi.

14

Anadolu Ajansı savaş muhabirliği eğitimi almış deneyimli personeli arasında bulunan muhabir Rauf Maltaş, foto muhabiri Onur Çoban ve kameraman Kenan Yeşilyurt’un, bir hafta önce Mardin’in Nusaybin ilçesinde görevlendirildiğini, önceki gün ise haber takibi sırasında PKK’lılar tarafından kaçırıldığını belirtti.

Gazetecilerin çekim yaptıkları Yenişehir Mahallesi’nde PKK’lılar tarafından ‘izin almadan çekim yaptıkları’ gerekçesiyle kaçırıldığı kaydedildi. Gazetecilerin fotoğraf makineleri ve kameralarına da el konulduğu bildirildi.

Üç gazetecinin 48 saat sonra Nusaybin’de serbest bırakıldığı açıklandı. Sağlık durumları iyi olan 3 gazetecinin emniyete götürüldüğü belirtildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi sözcüsü Ömer Çelik, üç gazetecinin kaçırılmasına sosyal medya üzerinden tepki göstermiş ve “Gazetecileri hedef alarak terörün gerçek yüzünü örtbas etmeye çalışıyorlar” mesajını paylaşmıştı.

 

(Deutsche Welle Türkçe)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.