Türkiye

‘Kaçak çay içenler, PKK işbirlikçisidir’

0

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, kentte kaçak çay satışının yaygın olmasına tepki göstererek ‘Böyle bir Türk vatandaşı olur mu? ‘PKK kahrolsun’ diyorsunuz; ama kaçak çay, sigara içerek PKK’ya destek veriyorsunuz’ dedi.

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah , Garnizon Komutanı Muhabere Kurmay Albay Ersin Kaya ve Belediye Başkanı MHP ’li Kadir Kara ile birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı törenleri sonrasında, İbrahim Karaoğlanoğlu Parkı’nda halkla sohbet etti.

“Sayın Valim, kaçak çay içer misiniz?”

Cerrah, bu sırada yanına gelerek “Sayın Valim, kaçak çay içer misiniz?” diye soran seyyar satıcıya tepki gösterdi. Kaçak çay içmeyen Cerrah, ” PKK ’ya yardım etmek istiyorsanız, Türk polisini öldürsün, Türk askerini öldürsün istiyorsanız, Türk vatandaşlarını öldürsün istiyorsanız kaçak çay ve sigara için, kaçak benzin kullanın daha ne diyeyim size. Böyle bir Türk vatandaşı olur mu? ’ PKK kahrolsun’ diyorsunuz ama kaçak sigara ve çay içerek PKK ’ya destek veriyorsunuz. Nereye gitsem kaçak çay var. Böyle bir şey olamaz. Teröristler 30 Ağustos’ta sizin canınızı almaya çalışıyor. Trene bomba koymaya çalışıyor. Yola mayın döşüyor. Siz kalkıyorsunuz destek çıkıyorsunuz” diye çıkıştı.

DHA

Kategori: Türkiye

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.