ManşetTürkiye

İyi ki doğdun Hrant, Hrant Dink Ödül Töreni bu akşam naklen internette

0

Hrant Dink’in doğum günü olan 15 Eylül’de dördüncü kez verilecek olan Uluslararası Hrant Dink Ödül töreni hrantdink.org ve  hrantdinkodulu.org adreslerinden saat 20.00’den itibaren Türkçe ve İngilizce olarak canlı izlenebilecek.

Geceye dair tüm detaylar törenle eş zamanlı olarak Facebook’ta Uluslararası Hrant Dink Ödülü / International Hrant Dink Award’ ve ‘Hrant Dink Vakfı / Hrant Dink Foundation / Հրանդ Տինք Հիմնարկ’ sayfalarından ve Twitter’da HrantDinkVakfi’ ve ‘HrantDinkAward’ hesaplarından 3 dilde (Türkçe, İngilizce ve Ermenice) takip edilebilecek.

Uluslararası Hrant Dink Ödül töreni, 15 Eylül 2012 Cumartesi günü (Bugün), saat 20.00-22.00 arasında, İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşecek. Zuhal Olcay’ın açılışını yapacağı törende, Majak Toşikyan tarafından Hrant Dink için bestelenen oratoryo ilk defa seyirciyle buluşacak. Orkestraya Surp Lusavoriç Korosu, Kevork Tavityan, Aylin Ateş ve Petro eşlik edecek. Ardından, Ümit Kıvanç’ın hazırladığı videolar ile Uluslararası Hrant Dink Ödülü 2012 sahipleri açıklanacak. Törenin sunuculuğunu Mert Fırat üstleniyor.

Ödülün bu yılki jürisinde Ahmet Altan, Tim Garton Ash, Emma Bonino, Lydia Cacho, Rakel Dink, Costa Gavras, Nilüfer Göle, Alexander Iskendaryan ve Etyen Mahçupyan bulunuyor.

Ödül, her yıl, ayrımcılıktan, ırkçılıktan, şiddetten arınmış, daha özgür ve adil bir dünya için çalışan, bu idealler uğruna bireysel risk alan, ezber bozan, barışın dilini kullanan, bunları yaparken, insanlara mücadeleye devam etme yolunda ilham ve umut veren, biri Türkiye’den biri yurt dışından olmak üzere, iki kişi, kurum veya gruplara veriliyor.

Hrant Dink Vakfı, ödülle, bu yönde çaba gösterenlere, seslerinin duyulduğunu, yaptıklarının görüldüğünü ve yalnız olmadıklarını hatırlatmak, onlara manen destek olmak, tüm insanları idealleri uğruna mücadeleye teşvik etmek istiyor.

Önceki yıllarda Uluslararası Hrant Dink Ödülü’nü kazananlar arasında Alper Görmüş, Amira Hass, Türkiye Vicdani Ret Hareketi, Baltasar Garzón, Ahmet Altan ve Lydia Cacho bulunuyor.

Hrant Dink Ödül Töreni için hazırlanan tanıtım filmini buradan izleyebilirsiniz.

(hrantdink.org)

 

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.