GündemKoronavirüs SalgınıManşetSağlık

İstanbul’da 24 aile hekimi ve hemşirenin testi pozitif çıktı

0

İstanbul’un farklı ilçelerinde görev yapan toplam 24 aile hekimi ile hemşirede yeni tip koronavirüs tespit edildi.

Milliyet’ten Mert İnan‘ın haberine göre, İstanbul Aile Hekimliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kutbettin Demir, İstanbul’un farklı ilçelerinde görev yapan toplam 24 aile hekimi ile hemşirede koronavirüs tespit edildiğini söyledi.

‘Martın ilk haftasına kadar toplumsal olarak yanlışlarımız oldu’

Dr. Demir, söz konusu sağlık çalışanlarının genel durumlarının iyi olduğunu belirterek şunları söyledi: “Birkaç arkadaşımız yatarak tedavi görürken, diğer meslektaşlarımız evlerinde tedaviye devam ediyor. Arkadaşlarımızın sağlık durumlarında endişe edecek bir durum yok. Martın ilk haftasına kadar toplumsal olarak maalesef yanlışlarımız oldu. Şubat sonunda itibaren martın başına kadar yurtdışından gelen vatandaşlar rapor almak için aile hekimliğine müracaat ettiler. Bu sırada merkezde muayene için bekleyen yaşlılar ile temas edenler oldu. Aile hekimleri olarak en büyük eksiğimiz tulum ve gözlük.”

“Sağlık merkezleri riskli”

Hiçbir vatandaşın acil durum ve ihtiyaçlar dışında evlerinden çıkmaması gerektiğini dile getiren Demir, “Bugün bile avucunun kaşındığını, gözünün seyirdiğini belirterek muayeneye gelenler var. Sağlık merkezleri en riskli yerler. Vatandaşlarımıza ‘Acil durumlar dışında gelmeyin’ diyoruz” diye konuştu.

More in Gündem

You may also like

Comments

Comments are closed.