ManşetTürkiye

İstanbul Tabip Odası: Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi üyeleri onurumuzdur

0

İstanbul Tabip Odası yazılı bir açıklamayla Türkiye Tabipler Birliği Merkez Konseyi üyelerinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

“Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi üyeleri onurumuzdur” başlığıyla yapılan açıklamada “Günlerdir TTB’ne yönelik saldırı, itibarsızlaştırma, sindirme kampanyasının yargı ayağı da  bugün devreye girdi.Sabah saatlerinden itibaren Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Eskişehir, Diyarbakır ve Van’daki TTB Merkez Konsey üyelerimizin evleri, işyerleri basılıyor, arama yapılıyor, gözaltına alınıyorlar.” denildi.

Açıklamada ayrıca konuyla ilgili ayrıntılı değerlendirmenin basın ve kamuoyuyla paylaşmak üzere bugün (30.01.2018), 17.30’da İstanbul Tabip Odası Cağaloğlu binası 4. Kat toplantı salonunda bir basın toplantısı ile de açıklanacağı belirtildi.

İstanbul Tabip Odası’ndan yapılan açıklama şu şekilde:

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Üyeleri Onurumuzdur!

Günlerdir TTB’ne yönelik saldırı, itibarsızlaştırma, sindirme kampanyasının yargı ayağı da  bugün devreye girdi.

Sabah saatlerinden itibaren Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Eskişehir, Diyarbakır ve Van’daki TTB Merkez Konsey üyelerimizin evleri, işyerleri basılıyor, arama yapılıyor, gözaltına alınıyorlar.

TTB’nin “Savaş bir halk sağlığı sorunudur!” başlıklı hekimliğin binlerce yıllık değerlerini savunmaktan başka hiçbir ifade içermeyen basın açıklamasını hedef haline getirenlere, içinde hiçbir suç unsuru olmayan açıklama için soruşturma açanlara, her birinin adresi belli arkadaşlarımızı ifadeye davet etmek yerine evlerini bastırarak gözaltına aldıranlara, yıllardır siyasi iktidarın bütün olanaklarını kullandığı halde TTB seçimlerini kazanamayıp  muhbirliğe soyunanlara cevabımızdır:

Biz hekimiz, sağlıkçıyız.

Tıbbın kurucuları İstanköylü Hipokrates’ten, Bergamalı Galenos’tan bu yana burada, bu topraklarda VARDIK, VARIZ, VAR OLACAĞIZ!

Topluma adanmış bir mesleğin onurlu üyeleri olarak İNSAN YAŞAMINI sağlığı, barışı, demokrasiyi her zaman olduğu gibi bugün de, yarın da SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ MERKEZ KONSEYİ ÜYELERİ ONURUMUZDUR!

İSTANBUL TABİP ODASI
YÖNETİM KURULU”

 

(Yeşil Gazete)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.