İfade ÖzgürlüğüManşetMedya-İnternet

İdlib hakkında ‘provokatif paylaşımlara’ soruşturma

0

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü, sosyal medyadan İdlib‘teki hava saldırısında 33 askerin yaşamını yitirdiği olaya ilişkin “provokatif paylaşımlarda bulunanlar”la ilgili inceleme başlattığını duyurdu.

Sayan: Sadece resmi açıklamalara itibar edin

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan ise yazılı bir açıklama yaparak “Millet olarak çok kritik anlar yaşıyor, yüreğimizi yakan haberler alıyoruz. Sosyal ağlar üzerinden yayılmaya çalışılan yalan haberlere karşı dikkatli olmamız ve sadece resmî açıklamalara itibar etmemiz son derece önemli” dedi. Açıklama devamında şu ifadeler yer aldı:

Millet olarak çok kritik anlar yaşıyor, yüreğimizi yakan haberler alıyoruz. Sosyal ağlar üzerinden yayılmaya çalışılan yalan haberlere karşı dikkatli olmamız ve sadece resmi açıklamalara itibar etmemiz son derece önemli. Aziz milletimizi yanıltmaya yönelik haber ya da paylaşım yapan kişilerle ilgili yasal süreç başlatıldı.

‘Gerçek hayatta suç olan, sanalda da suç’

Gerçek hayatta suç olan her davranışın sanal ortamda da suç olduğunu unutmamamız gerekiyor. Rabbim, kahraman ordumuzun yardımcısı olsun. Yapılan yalan haber ya da paylaşımlara ilişkin tespitler Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi’miz tarafından gerçekleştirilmektedir. Rabbim kahraman ordumuzu muzaffer eylesin.

You may also like

Comments

Comments are closed.