ManşetSpor

İbrahim Yazıcı hayatını kaybetti

0
Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Pazar günü geçirdiği kalp krizi sonucu, Acıbadem Bursa Hastanesi’nde yoğun bakıma kaldırılan 66 yaşındaki Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı hayatını kaybetti.

Acıbadem Bursa Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nadir Şener, hastane önünde yaptığı açıklamada, Yazıcı’nın pazar günü hastanelerine kalp durması sonucu geldiğini ve ciddi bir yoğun bakım sürecinden geçtiğini belirtti.Şener, yoğun bakım sürecinde hayati riskinin hep devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu sabah saat 06.30 gibi bir tekrar kalp durması yaşadık. O tekrar canlandırıldı, geri döndürüldü. Ama bu son durmadan sonra maalesef durumu kötüleşerek devam etti. 13.40 itibarıyla Sayın İbrahim Yazıcı’yı kaybetmiş bulunuyoruz. Allah’tan ailesine sabır dilerim. Ailesine, sevenlerine ve tüm Bursaspor camiasına baş sağlığı dileriz. Elimizden geldiğince, tıbbın tüm imkanlarıyla gayret sarf edildi ama maalesef kaybettik.”

İbrahim Yazıcı kimdir?

Bursa’da 1948 yılında doğan İbrahim Yazıcı, kamuoyunda iş adamı, siyasetçi ve spor adamı kimliğiyle biliniyor. Yazıcı Turizm Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan ve 3 otel sahibi olan Yazıcı, Doğru Yol Partisi’nden (DYP) 20’nci dönemde Bursa, 21’inci dönemde Muğla milletvekili olarak parlamentoda görev yaptı.

Evli ve iki çocuk babası Yazıcı, Bursaspor’da yöneticilik ve başkanlık görevlerini yürüttü.
Yazıcı, Cavit Çağlar’ın başkan olduğu 1985-1986 sezonunda Bursaspor yönetiminde görev yaptı. O sezon yeşil-beyazlı takım, şimdi Ziraat Türkiye Kupası adıyla organize edilen Federasyon Kupası’nı kazandı.

Bursaspor Kulübünde yöneticilik bayrağını, 1988’de bu kez başkan sıfatıyla devralan Yazıcı, 1989-1990, 1990-1991, 1991-1992 sezonları süresince görevde kaldı ve özellikle tesisleşme hamleleriyle öne çıktı. Bu dönemde Vakıfköy Tesisleri’nde düzenlemeler yapıldı ve antrenman sahaları ışıklandırıldı.

Yazıcı, 2007’deki kongrede yeniden başkanlığa seçildi. Yeşil-beyazlı takım, Yazıcı’nın ikinci başkanlık döneminde, tarihinin en önemli başarılarına imza attı. Bursaspor, 2010’da Spor Toto Süper Lig şampiyonluğunu kazanarak, bu başarıyı dört büyüklerden sonra elde eden ilk takım unvanına sahip oldu. Yeşil-beyazlılar, 2010-2011’de Şampiyonlar Ligi gruplarında üç büyüklerden sonra mücadele eden ilk takım olma özelliğini de eline geçirdi. Takımın, Yazıcı dönemindeki diğer önemli başarıları arasında, UEFA Avrupa Ligi gruplarında mücadele etmesi ve 2012’de Ziraat Türkiye Kupası’nda final oynaması da yer alıyor.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.