ManşetTürkiye

Halk Cephesinden Demirtaş’a engelleme

0

Nurtepe’de Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için çalışma yürüten HDP üyeleri, Halk Cephesi tarafından engellenmek istendi.

HDP’lilerin kurduğu standı dağıtan Halk Cepheliler, Demirtaş broşürlerini de yaktı. Bunun üzerine HDP üyeleri ile diğer grup arasında çatışma yaşandı.

Tartışmanın, Halk Cephesi üyelerinin “Çayan Mahallesi” olarak adlandırdıkları mahallede Selahattin Demirtaş için seçim çalışması yaptırmayacaklarını söylemesi ile başladığı öğrenildi. Yaşanan tartışma çatışmaya dönüşürken, her iki taraftan da yaralılar olduğu, Kürtlere ait bazı dükkanların saldırıya uğradığı bildirildi.

Halk Cephesi resmi twitter adresinden “Çayan Mahallesi’nde hiçbir siyasi partiye seçim propagandası yaptırmayacağız” açıklaması yaparken, halkınsesitv.com sitesinde yer alan haberde ise HDP’lilerin Halk Cephesi üyelerine saldırdığı öne sürüldü

nurtepe

Gerginlliğin Demirtaş standının açılmasıyla başladığı öğrenildi. Standın kaldırılmasını isteyen Halk Cephelilere kaldırılmayacağı yanıtı verilmesi üzerine stand dağıtıldı, bildiriler yakıldı. Halk Cephesi üyelerinin saldırısının ardından başlayan gerginlik gece geç saatlere kadar sürdü. Saldırı sırasında yaralanan 12 kişinin sağlık durumlarının ise iyi olduğu öğrenildi.Gerginlik sonrasında yaşanan arbedede, her iki taraftan da yaralıların olduğu bilgisi geldi.

(ETHA, DİHA, Yeşil Gazete)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.