ManşetTürkiye

Gezi olaylarında yaralanan Al Lami kısmi felç oldu

0
Gezi Parkı olayları sırasında Taksim Meydanı’ndaki polisin saldırısıyla kafasından yaralanan Filistin asıllı Türk vatandaşı Lobna Al Lami’nin yaklaşık 1 ay süren yoğun bakım tedavisi sona erdi.
1 Mayıs Cuma günü Taksim Meydanı’ndaki polis saldırısı sırasında başına isabet eden gaz bombası kapsülüyle ağır yaralanan ve ambulansla Taksim İlkyardım Hastanesi’ne kaldırılan Filistin asıllı Türk vatandaşı Lobna Al Lami’nin (34) yaklaşık 1 ay süren yoğun bakım tedavisi sona erdi.

Kafatasındaki onarılan kırık bölüm yerine konulacak

Hastane yetkililerinden edinilen bilgiye göre; Al Lami, 31 Mayıs’ta Taksim İlkyardım Hastanesi’nde beyin kanaması ve kafatasındaki parçalı kırıktan dolayı acil ameliyata alındı.

2 saat süren ameliyatın ardından yoğun bakıma alınan Al Lami, 2 gün sonra beyninde kanama başlayınca ikinci kez ameliyata alındı.

Bu defa 2.5 saat süren ameliyat sonrası Al Lami yeniden yoğun bakıma alındı.

Al Lami’nin yaklaşık bir aylık yoğun bakım tedavisi 6 gün önce sona erdi.

Kısmi felç oluştu

Normal servise alınan Al Lami’nin vücudunun sol tarafında kısmi felç oluştu.

Konuşma yetisini de şimdilik kullanamayan Al Lami, kafatasındaki onarılan kırık bölümün yerine konulması için yeni bir ameliyat geçirecek. DHA’nın haberine göre Al Lami, bu ameliyattan sonra da 1.5 aylık fizik tedavisi için başka bir hastaneye sevk edilecek.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.