ManşetTürkiye

Galatasaray taraftarı Beyaz TV’yi bastı

0

Beyaz TV’de Ertem Şener’in sunduğu “Derin Futbol” programının yayını sırasında, iddialara göre  futbol yorumcularının Çarşamba akşamı Madrid’de oynanacak Real Madrid – Galatasaray maçı hakkındaki görüşlerine sinirlenen 35-40 kişilik bir grup televizyon binasını bastı. Taşlarla binaya saldıran grup, bir güvenlik görevlisini feci şekilde döverek hastanelik etti.

 

Olay, gece saat 02.00 sıralarında Beşiktaş Fulya Mahallesi Prof. Dr. Bülent Tercan Caddesi’nde bulunan Beyaz TV binasında meydana geldi.

İddiaya göre, Ertem Şener’in moderatörlüğünü yaptığı, Sinan Engin, Ahmet Çakar, Rasim Ozan Kütahyalı ve Ümit Özat’ın katıldığı “Derin Futbol” programında konuşulanlar bir grup taraftarın tepkisini çekti.

Şampiyonlar Ligi çeyrek finalde karşılaşacak olan Real Madrid- Galatasaray maçıyla ilgili kimin turu geçip geçemeyeceği programda tartışılmaya başlandı. Katılımcıların yorumlarına sinirlendiği iddia edilen 30-35 kişilik grup, araçlarıyla televizyon binası önüne geldi.

Beyaz TV’yi taşlamaya başlayan saldırganlar, daha sonra bina bahçesine girdi. Buradaki bir güvenlik görevlisini tekme ve yumruklarla darp eden grup, televizyon binası içine girdi. Programın yapıldığı stüdyoya giremeyen saldırganlar, binadan ayrılarak kaçtı.

Ertem Şener, “Kendini bilmez, taraftar demek istemediğim kişiler buraya gelip saldırdılar”

Yaşanan olaydan dolayı üzgün olduğunu belirten programın sunucusu Ertem Şener, “Bir televizyon basmak ne demek. Konuklarımızdan bazıları Galatasaray’ın Real Madrid karşısında turu geçme şansının çok zayıf olduğunu söyledi. Ben de Galatasaray turu geçer demiştim. Kendini bilmez, taraftar demek istemediğim kişiler buraya gelip saldırdılar. Bizi geçin kadın arkadaşlar var, rejiden ağlayanlar var. Bir güvenlikçi arkadaşımız hastanede ve durumu çok ciddi. Gerekeni emniyet güçleri yapıyorlar. 35-40 kişilik bir grup, ben taraftar kesinlikle demiyorum. Hiç şık olmadı. Herkes kendi fikrini söylemekte özgür olmalı. Ben hayatımda ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. İçlerinde silahlı olanlar varmış. ‘Sıkın sıkın’ diye sesler geliyormuş. Nerede yaşıyoruz. Ben bu sabah Madrid’e gidiyorum Galatasaray için” diye konuştu.”

(Dha)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.