KadınManşet

Filmmor Kadın Filmleri Festivali bu seneki yolculuğuna 10 Mart’ta başlıyor

0

16. Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 10 Mart’ta İstanbul’dan yola çıkıyor ve 10 Mayıs’a kadar Trabzon, İzmir, Antalya, Bodrum, Mersin, Adana ve Diyarbakır’da kadınlarla buluşmaya hazırlanıyor.

16. Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 10 Mart’ta İstanbul’da başlıyor.

Festival 10 Mayıs’a kadar Trabzon, İzmir, Antalya, Bodrum, Mersin, Adana, Diyarbakır dahil 8 şehirde kadınlarla buluşmaya hazırlanıyor.

Festival Baharı, Filmmor’un ardından, Uçan Süpürge ile devam edecek.

Kadın derneklerinin işbirliğiyle yola çıkıyor

Filmmor Kadın Kooperatifi, İzmir Kadın Dayanışma Derneği, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği, Antalya Kadın Dayanışma Derneği, Karadeniz Kadın Dayanışma Derneği, İzmir Bağımsız Kadın İnisiyatifi, Kadın Emeği Kolektifi Derneği, Ortadoğu Sinema Akademisi Derneği ve Adana Kadın Platformu Dayanışması ile 16. Filmmor Kadın Filmleri Festivali; 8 şehirde, 2 ay boyunca tüm gösterimler ve etkinliklerini, bu yıl da ücretsiz olarak kadınlarla buluşturacak.

Festival programından ilk bilgiler

Film programında; Kadınların Sineması; Komşu Komşunun Filmine Muhtaç seçkisi; Kadınlar Vardır; Bedenimiz Bizimdir: Cinsel Taciz; Cins-iyet-ler; Toplu Gösterim: Fiona Tanbölümleri altında gösterilecek filmlere ek olarak Çocuklara Özel Seans var.

Etkinliklerde ise Kendine Ait Biz Cüzdan: Yeni Kuşak Kadın Yapımcılar ve Vakti Geldi: Film Endüstrisinde Cinsel Taciz panelleri, Kısa Film Atölyesi, Feminist Bellek: Kate Millett ve Şirin Tekeli özel etkinliği ön plana çıkıyor. Kadınlar Vardır forumunda sinema sektörü bileşenleriyle buluşmalar ve söyleşiler düzenlenecek.

Tarihler

16. Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nde, kadınlar, 8 şehirde, yeryüzünde konuşulan yüzlerce dilde, yüzlerce yönetmenden 48 film izlemenin yanı sıra; sözlerini, yollarını, düşlerini, masallarını, şiirlerini, öykülerini, şarkılarını, umutlarını, dirençlerini, deneyimlerini ve üretimlerini paylaşma imkanı bulacak.

Festival programı ve detaylar 27 Şubat’ta yapılacak basın toplantısı ile ayrıntılı olarak paylaşılacak.

Festivalin gezeceği şehirler ise şöyle:

* İstanbul, 10-17 Mart

* Antalya, 23-25 Mart

* İzmir, 30 Mart-1 Nisan

* Trabzon, 6-8 Nisan

* Bodrum 13-15 Nisan

* Mersin 20-22 Nisan

* Adana 27-29 Nisan

* Diyarbakır, 4-6 Mayıs.

 

(Bianet)

More in Kadın

You may also like

Comments

Comments are closed.