Spor

Fenerbahçe ligden çekiliyor

0

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç, futbolcuların artık Bank Asya 1. Lig’de oynamayı talep ettiklerini ve yarın kendilerinin de Federasyon’a giderek ‘Bizi Bank Asya 1. Lig’de oynatın’ diyeceklerini söyledi.

ALİ KOÇ’UN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI
UEFA’dan gelen talebin, sadece Fenerbahçe’ye değil tüm Türkiye’ye atılmış bir tokat olduğunu ifade eden Ali Koç, “15 Ağustos’taki açıklamalarda Fenerbahçe’nin lige devam edeceği ifade edilmişti. Biz de çalışmalarımızı yaparken, dün bize UEFA’dan gelen bir yazı iletildi. Bizim, Şampiyonlar Ligi’ne gönüllü olarak katılmamamız isteniyordu. Böyle bir kararı, bu kadar kısa sürede veremeyeceğimizi ilettik. Böyle bir kararın, sadece Fenerbahçe’ye atılan bir tokat değil, tüm Türkiye’ye atılan bir karar olarak görüyoruz” dedi.

UEFA’nın bu tür kararları başka ülke federasyonları adına alamadığını ancak konu Türkiye olunca kararı almakta zorlanmadığını da açıklayan Koç, “Türkiye, bu süreçte kendi üzerine düşeni en iyi şekilde yapmışken, UEFA’dan bir müfettişin gelip karara müdahale etmesi bizce yanlıştır. Başka ülke federasyonlarına yapamadıklarını, bize yapmaya çalıştılar. Milan, kendi ülke federasyonundan ceza almışken, Şampiyonlar Ligi’ne katıldı ve o sene de Şampiyonlar Ligi Şampiyonu oldu. Bir İtalyan takımını lige alabiliyor ancak bizi almadı” ifadelerini kullandı.

Savcının UEFA yetkilisine bilgi vermediğini ancak TFF’nin sadece Fenerbahçe ile ilgili bilgiler verdiğini söyleyen Ali Koç, “Fenerbahçe Spor Kulübü, mevcut iddialar nedeniyle kendi federasyonumuz tarafından Şampiyonlar Ligi’ne gitmesi uygun görülmemiştir. ‘Bu kararı UEFA verdi’ diyerek işin içinden çıkmak mümkün değildir. Bizim yerimize Trabzonspor’un Şampiyonlar Ligi’ne alınması sıfır toleransa göre kazamizahtır. Savcı Mehmet Berk, Türkiye’nin çıkarlarına uymadığı için UEFA müfettişine bilgi vermemiştir. UEFA sadece Fenerbahçe ile ilgili bilgilendirilmiştir” şeklinde konuştu.

Futbolcuların ve teknik heyetin isteği doğrultusunda Spor Toto Süper Lig’de mücadele etmek istemediklerini yarın bunu Türkiye Futbol Federasyonuna da ileteceklerini belirten Ali Koç, “Fenerbahçe’nin Spor Toto Süper Lig’de mücadele etmesini doğru bulmuyoruz. Futbolcularımız, Fenerbahçe’nin Bank Asya 1. Lig’de devam etmemizi bizden talep ettiler. Biz de yarın federasyona giderek ‘Bizi Bank Asya 1. Lig’e yollayın’ demeye gidiyoruz” diye konuştu.

(Ntv)

More in Spor

You may also like

Comments

Comments are closed.