Hayvan HaklarıManşet

EU Vegan’dan miting çağrısı: ‘Sokakta yaşayan hayvanları yerinde yaşatalım’

0
sokakta yaşayan hayvanlar

Ege Üniversitesi Vegan Topluluğu, sokakta yaşayan hayvanların hakları ve yaşam koşulları hakkında farkındalık yaratmak amacıyla bir miting düzenliyor. Topluluk, hayvanların barınaklara kapatılmak veya uyutulmak yerine kısırlaştırma, denetleme ve yerinde yaşatma yöntemlerinin benimsenmesi gerektiğini vurgulamak için bir araya gelmeye çağırıyor.

EU Vegan, sokakta yaşayan hayvanlara yönelik şiddet politikalarının arttığını ve bu durumun büyük bir endişe kaynağı olduğunu belirtiyor. Topluluk, görevini yapmayanların hayvanların ölümüne neden olduğunu ve bu durumun kabul edilemez olduğunu ifade ediyor. Mitingde, bu politikaların durdurulması ve hayvanların yaşam haklarının korunması gerektiği vurgulanacak.

Topluluk üyeleri, sokakta yaşayan hayvanların barınak adı verilen yerlerde kötü koşullar altında yaşamaya zorlandığını ve bu durumun hayvan haklarına aykırı olduğunu dile getiriyor. Mitingde, önleyici ve caydırıcı yasaların hayata geçirilmesi, hayvanların kısırlaştırılması, denetlenmesi ve kendi yaşam alanlarında yaşamalarının sağlanması gerektiği savunulacak.

Sokakta yaşayan hayvanları ölüme terk eden planda geri adım hazırlığı
İlk tasarılar ‘sızdı’: Katliam yasasına karşı eylemler sürüyor
Avrupa ülkeleri sokakta yaşayan hayvanlar için nasıl politikalar uyguluyor?

Ege Üniversitesi Vegan Topluluğu, sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesi için önleyici ve caydırıcı yasaların önemine dikkat çekiyor. Topluluk, hayvanların barınaklarda kapalı tutulmasının veya uyutulmasının çözüm olmadığını, aksine kısırlaştırma ve denetleme ile hayvanların kendi yaşam alanlarında yaşamalarının sağlanması gerektiğini savunuyor.

Miting, hayvan hakları savunucuları ve duyarlı vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilecek. Topluluk, hayvanların yaşam haklarının korunması için herkesi bu önemli etkinliğe davet ediyor.

You may also like

Comments

Comments are closed.