Spor

Ernst: Aybaba’nın adını bile duymadım

0

Beşiktaş’tan Kasımpaşa’ya transfer olan Fabian Ernst, eski takımını adeta topa tuttu

ORMAN YÖNETİMİNE: Ben dürüst birisiyim. Benimle konuşabilirlerdi. İndirim deselerdi de yapardım. Ancak benimle hiç kimse konuşmadı.

DEMİRÖREN YÖNETİMİNE: Büyük isimlere çok para harcadılar. Durumu anlamak için borca bakmak yeterli. Profesyonel bir sistem kuramadılar.

Beşiktaş’ın kazandığı son şampiyonlukta, ön plana çıkan isimlerin başında geliyordu Alman futbolcu… 2008-09 sezonun devre arasında katıldığı Kartal’da, gerek çalışkanlığı gerekse kişiliğiyle her daim Siyah-Beyazlı taraftarlar tarafından çok sevildi 3.5 yıllık bu süreçte. Ve ayrılık vakti geldi, Fabian Ernst’in yolu, Süper Lig’in yeni ekiplerinden Kasımpaşa’ya düştü. Ancak belli ki eski kulübünde son dönemde yaşadıkları bunaltmıştı onu. Alman yıldız, HABERTÜRK’e yaptığı özel açıklamalarda, eski ve yeni yönetimi topa tuttu…

‘OYNAYAMAYACAĞIMI BİLİYORDUM’

“İndirim yapardım ama konuşamadık”

“Herkes şu anda Beşiktaş’ın durumunun nasıl olduğunu biliyor. Ben çok dürüst birisiyim, benimle konuşulabilirdi. Teknik direktör benimle görüşebilirdi. Bu işlerin böyle olması gerekiyor. Sadece menajerimle konuştular, benimle hiçbir yönetici konuşmadı. Sadece başkanla bir kez konuşmuştum. Aslında ben zaten oynayamayacağımı biliyordum. Ama bana ‘indirim yap’ deselerdi yapabilirdim. Fakat indirimi kabul etsem bile, teknik direktör beni takımda istemezse, oynatmayı düşünmezse tabii ki kalmam. Benim tek istediğim futbol oynamak.”

‘Demirören’in hatalarından roman yazarım”

“Beşiktaş, son yıllarda büyük isimler alıp, çok para harcayıp başarılı olamadı. Şu anda farklı şeyler yapmaya çalışıyorlar. Demirören yönetimiyle mevcut yönetim arasındaki farkı anlamak için borçlara bakmak yeterli. Bana göre hiç profesyonel bir sistem kurmadılar. Ben Beşiktaş’ta çalışanlara saygı duyuyorum, onların gerçek bir Beşiktaşlı gibi kulübü koruması gerekiyor. Bu konuyla ilgili bir sürü hikaye anlatabilirim, hatta bir roman bile yazabilirim ama bunlar sadece bizde kalacak olan şeyler.”

‘Quaresma satamıyorsan, senin suçun”

 -Beşiktaş’ın Avrupa’ya gidememesi yönetimin hatası ama taraftarlar ve oyuncular da cezasını çekecek.

– İndirim talebi, oyuncuların üzerinde baskı oluşturdu. Bu davranış kesinlikle profesyonel değil. Böyle bir şeyi sadece Türkiye’de bulabilirsin.

-Quaresma çok iyi bir oyuncu ve senin onu göstermen gerek. Eğer gösteremezsen satamazsın.

-Egemen’in takımdan ayrılması Beşiktaş için çok kötü oldu. En büyük savaşçılardan birisi kaybedildi.

‘Aybaba’nın adını bile duymadım’

 -Samet Aybaba’yı hiç tanımıyorum. İsmini bile duymamıştım. Zaten benimle de hiç konuşmadı. Beşiktaş’ta çok mutluydum.

-Beşiktaş’ın bu sezon nasıl bir performans sergileyeceğini kimse bilmiyor. Ama paf takımdan gelen oyuncular ekstra bir bonus.

-Beşiktaş formasını giydiğim 3.5 yıl boyunca gururluyum. O yılları ve Beşiktaş taraftarını hayatım boyunca unutmayacağım.

‘Avrupa’dan teklifler almıştım’

 -Yeniden bir kadro oluşturmak hiç kolay değil ama çok iyi ve tecrübeli oyunculara sahibiz. Olumlu bir şekilde birlik olup sezona iyi başlayacağız.

-Türkiye ve Avrupa’dan teklifler aldım ama Kasımpaşa’yı hedeflerinden dolayı tercih ettim. Türkiye’de kalmak istiyordum.

-Yeni gelen yabancılara Türkiye Ligi’ni anlatıyorum. Onların bilgi sahibi olmasını sağlıyorum. Örneğin Isaksson’a G.Saray maçı öncesi nasıl bir atmosfer olacağından bahsettim.

HaberTürk

Kategori: Spor

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.