TürkiyeManşet

Cumhurbaşkanlığı: Soylu’nun istifası kabul edilmedi

0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa kararı sonrası gözlerin çevrildiği Cumhurbaşkanlığı’ndan açıklama yapıldı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan gelen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifayı ‘uygun bulmadığı” belirtilen açıklamada “İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, görevine devam edecektir” denildi.

İletişim Başkanlığı’nın açıklaması şöyle:

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun istifa açıklaması hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı açıklaması:

15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.
Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır.
Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.
Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.
İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.
Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir.
Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.
İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu cuma akşamı ilan edilen sokağa çıkma yasağı öncesinde yaşanan kaosu gerekçe göstererek birkaç saat önce istifa etmişti.  Soylu açıklamasında ‘Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı’ demişti.

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.