Koronavirüs SalgınıManşetTürkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bayram sonrasında normalleşme adımları atıyoruz

0

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir video yayımladı.

Yayımladığı videoda, koronavirüs salgınına da değinen Erdoğan, bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarının atılacağını kaydetti.

‘Normalleşme adımları atıyoruz’

Yayımladığı videoda halkın Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salgın süreciyle ilgili de şunları söyledi:

Aziz milletim, değerli kardeşlerim, mübarek Ramazan Bayramı’nızı tebrik ediyorum. Her ne kadar salgının yol açtığı sıkıntılar sebebiyle buruk bir bayram geçiriyor olsak da inşallah güzel günler bizi bekliyor.

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda bu musibetten yıl bitmeden kurtulmayı umut ediyorduk. Ancak, daha sonraki aylarda yeni dalgalar halinde tüm dünyayı etkisi altına alan salgının olumsuzluklarından kaçınılmaz olarak biz de etkilendik. Artan vaka, yoğun bakım ve vefat sayıları karşısında milletimize olan sorumluluğumuzun gereği olarak sınırlamalara gitmek mecburiyetinde kaldık.

Ramazan ayını da büyük ölçüde sınırlamaların gölgesinde geçirdik. İnşallah salgını kontrol altına almış olarak bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz. Yakın çevremiz başta olmak üzere dünyanın tamamını etkileyen bu tehditle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Sağlık sistemimizi güçlü tutmanın yanında aşı başta olmak üzere salgın tehdidine karşı gereken her türlü yol ve yöntemi kullanacağız. Bunun zorlu ama arkası aydınlık bir imtihan olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz.”

‘Her kesime elimizi uzatıyoruz’

Salgından olumsuz etkilenen herkese destek paketleriyle yardım eli uzatıldığını ileri süren Erdoğan, yaptıkları fedakarlıklarla salgının üstesinden geleceklerini söyledi:

Salgın kesimlerinden olumsuz etkilenen her kesime, sıkıntıya düşen her vatandaşımıza, destek paketleriyle elimizi uzatıyoruz. Üretimi, istihdamı, büyümeyi kalkınmayı destekleyecek her adımı atıyor, her desteği veriyoruz.

Buna rağmen, sıkıntıya düşen, geliri azalan, işi bozulan vatandaşlarımızın olduğunu biliyoruz. İnşallah onların sıkıntılarını da en kısa sürede yine biz gidereceğiz.

Türkiye’yi 20 yıl öncesinin siyasette, ekonomide ve toplumsal yapıda kırılgan ülkesinden bugünkü bölgesinde ve dünyada söz sahibi ülkesi haline nasıl getirdiysek mevcut sıkıntıları da aynı şekilde çözeceğiz.

Salgın sonrasında yeniden şekillenecek küresel siyasi ve ekonomik sistemde ülkemizin hak ettiği yeri almasını sağlamakta kararlıyız. Bunun için gece-gündüz çalışıyoruz.

Bölgemizde yaşanan hemen her hadisenin gerisinde Türkiye’yi kazanımlarından mahrum bırakma hedeflerinden uzaklaştırma niyeti olduğu inkar edilemez bir gerçektir.

Ülkemize karşı artık saklamaya bile gerek görmedikleri, kinlerini kusanları ve onların senaryolarına gönüllü figüranlık yapanları milletimizin irfanına havale ediyoruz.

Dünyanın her yerinde yaşanan bu salgını bile, bu gayeyle istismar edenlere meydanı bırakmayacağız.

Yaptığımız fedakarlıkların, verdiğimiz emeklerin karşılığını alarak; Allah’ın izniyle hem salgının üstesinden gelecek hem de ülkemizi hedeflerine ulaştıracağız.”

You may also like

Comments

Comments are closed.