EkonomiManşetTürkiye

CHP’li belediyelerde en düşük ücret 4 bin 500 TL olacak

0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin belediyelerinde asgari ücretin 4 bin 500 TL olacağını duyurdu.

CHP lideri, CHP’li belediyelerle kara kış fonunu da konuşacaklarını ve bu fonu kendilerinin kuracağını da belirtti.

‘Akıl tutulması’

Sosyal medya hesabından bir video yayımlayan CHP lideri, ilk önce Merkez Bankası‘nın kararını değerlendirdi:

Sevgili halkım, bugün Merkez Bankası ‘şahsın’ emriyle akla mantığa sığmayan kararlara yeniden imza attı. Bakın biz 128 milyar dolar konusunu halkımıza söyleyince bu sorumsuz saray avaneleri pankart indirme derdindeydi. En büyük dertleri, çevirdikleri alavere dalavereleri kimse bilmesin, duymasındı. Açıkça arka kapıdan dolar sattılar. Birilerini çok ama çok zengin ettiler. Halkımızı da açlık sınırına ittirdiler. Siz de şahitsiniz bugün Merkez Bankası TL’ye değer kaybettirmeye devam ediyor. Sonra da kasasında olmayan parayla müdahale ettiğini söylüyor. Böyle bir akıl tutulması…”

Kılıçdaroğlu ayrıca, “Bir ekonomik intihar trenin lokomotifi olmuş durumda. Bakın bu rezaletler dünyada ilk kez yaşanmıyor. Mesela; TÜİK rakamlarla oynuyor ya bu geçmişte Yunanistan!da da yapıldı. Avaneler gitsinler bir baksınlar. Bu rakamlarla oynayanların sonu nice oldu? Ey avaneler, ey şüreka açlığı algı ile yönetemezsiniz. Karnı aç insanları algı ile doyuramazsınız. Artık kendinize geliniz” ifadelerini de kullandı.

‘Kara kış fonunu konuşacağız’

CHP’li belediyelerde en düşük asgari ücretin 4 bin 500 TL olacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, belediyelerle kara kış fonunu da konuşacaklarını söyledi:

“Kendinizi bile bile bu kötülüğe alet etmeyin. Erdoğan, kendisi imza atsın bütün bunlara, o akıl dışı ekonomik kararlara, zaten onun kararları. Ayrıca saray ve şürekasının yıkımın üzerine kurmaylarımla birlikte yoğun çalıştık. CHP belediyelerinde, yani sosyal demokrat belediyelerde en düşük ücret yani asgari ücret 4500 lira olacaktır. Milletimize hayırlı olsun. Belediyelerimizle kara kış fonunu konuşacağız biz kuracağız o fonu. Yalnız değilsin sevgili halkım müsterih olun. Allah’ın izniyle kurtulacağız bunlardan. Geliyor gelmekte olan.”

More in Ekonomi

You may also like

Comments

Comments are closed.