Kültür-SanatManşet

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek Boğaziçi Film Festivali 23-30 Ekim’de

0

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü‘nün desteği ve TRT‘nin ortaklığı ile Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 9’uncu Boğaziçi Film Festivali bu yıl 23-30 Ekim’de gerçekleştirilecek.

Festivalde bu yıl ilk kez verilecek En İyi İlk Film Ödülü ise yönetmenlik kariyerinin başında olan isimleri desteklemek ve yönetmenlerin yeni filmlerinin önünü açmak amacıyla Akli Film’in katkılarıyla verilecek.

Başvurular için son tarih 24 Eylül

Festivalin, “Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması”, “Ulusal Kısa FilmYarışması” ve “Bosphorus Film Lab” bölümlerine başvurular, 24 Eylül’e kadar yapılabilecek.

Festival kapsamında düzenlenecek tüm yarışmalı bölümlerin yönetmelikleri ve başvurularına “www.bogazicifilmfestivali.com” adresi üzerinden erişilebiliyor.

Gönüllülük başvuruları başladı

Festivalde gönüllü olarak görev almak isteyenler için başvurular da başladı.
TRT’nin kurumsal iş ortaklığıyla düzenlenen ve Türkiye sinemasında filmlerin gelişmesine katkı sağlamak, genç yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmler üretmesine maddi ve manevi destek oluşturmak amacıyla gerçekleşen Bosphorus Film Lab’ın yeni direktörü Selin Karlı oldu.

Festivalde gönüllü olarak görev almak isteyenlerin de festivalin internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurması gerekiyor.

You may also like

Comments

Comments are closed.