Hafta SonuHaftasonuKültür-SanatManşet

Bozcada Caz Festivali başladı

0

3dots, allaturca ve Pavli Bozcaada işbirliğiyle gerçekleştirilen Bozcaada Caz Festivali, bu yıl 19 – 21 Temmuz 2019 tarihlerinde düzenlenecek.

Festivali bu yılki programı yine türler arası geçişlerle dolu. Festival sahnesinde Londra’dan çıkan ve çağdaş cazın en heyecan verici yeteneklerden biri olarak görülen davulcu Yussef Dayes; yerli müziğinin etkileyici kadın vokallerinden Birsen Tezer; blues ve caz müziği Anadolu’nun tarihi ile sentezleyen Erkan Oğur Anatolian Blues Project; caz ve hiphop’ı kendine özgü tarzda harmanlayan Berlin’in dinamik ismi Bobby Rausch ft. Giw; Tuluğ Tırpan, Eylem Pelit ve Volkan Öktem’in yeni projesi Pow Trio ve çok daha fazla ismi ağırlıyor

Keşif programı

Bu yıl müzik dışında farklı disiplinlerden oluşan ‘Keşif’ programıyla festivalin enerjisi Bozcaada’nın farklı noktalarına taşınacak. Bu bölümde, beden odaklı ve doğaya dönüş atölyeleri, gastronomi etkinlikleri, söyleşiler, gösterimler ve keşif rotaları gibi çok çeşitli bir program seçkisi sunuluyor.

Kendine Has’ın katkılarıyla gerçekleştirilecek Ayşe Köroğlu ile ‘Kendine Has Atıştırmalıklar’ atölyesi başta olmak üzere, Levon Bağış’ın ‘Wise Selection Tadımı’, Meleklerin Payı ile ‘Jack Lives Here Tadım Etkinliği’ ve hayatTEKkeşfet ‘Mehmet Başkaya ile Sohbet’ ‘Keşif’ programının gastronomi bölümünü oluşturuyor. Tek Başına da Olur ile ‘Doğa ile Uyumlu Kendine Has Yaşam’, Yoga, ‘Hayvandan İnsana’ ve Vücut Farkındalığı atölyeleri ve Ada’da Ses Yürüyüşü de programın bedene ve doğaya döndüğü bölümü. 140journos’un Ekonomik Kriz ve Değişen Kültür Harcamaları belgesel gösterimi ve ardından gerçekleşecek oturum ile kültür.limited ve Curious Community ortaklığında yapılacak Kültür, Şehir ve Köprüler Kurmak başlıklı panel ‘Keşif’ programının diğer içeriklerinden.

Kategori: Hafta Sonu

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.