EğitimManşet

Boğaziçi İİBF Dekanı kendisini başka bölüme başkan atadı

0

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanı Prof. Dr. Murat Önder, kendisini bu kez de Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü‘ne vekaleten başkan olarak atadı.

Geçtiğimiz hafta Ekonomi Bölümü Başkanlığından istifa eden Prof. Dr. Önder’in üniversitedeki vekaleten yürüttüğü İİBF Dekanı ve İşletme Bölümü Başkanlığı görevleri ise devam ediyor. Bu atama kararıyla birlikte dekan, yeniden fakültedeki üç koltuğun sahibi olmuş oldu.

Daha önce Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Önder, Boğaziçi Üniversitesi yönetimi tarafından geçtiğimiz yıl şubat ayında İİBF Dekanı olarak atanmıştı.

‣Boğaziçi’nde İİBF Dekanı kendisini Ekonomi Bölümü Başkanı ilan etti

Üniversite tarihinde bir ilk

Prof. Dr. Önder, göreve gelmesinin ardından kendisini ilk olarak verilen disiplin cezası ile İşletme Bölümü Başkanlığı’ndan ayrılmak zorunda bırakılan Prof. Dr. Metin Ercan‘ın yerine vekaleten atamıştı.

İİBF dekanı daha sonra da Rektör Prof. Dr. Naci İnci tarafından 22 Ağustos’ta görevden alınan Ekonomi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ünal Zenginobuz’un yerine kendini vekaleten getirmişti.

Ekonomi Bölümü öğretim üyeleri açıklama yaparak atamaya, “Bölüm ve bilim dalı dışından yapılan bu atamayı idari yetkiyi kötüye kullanma ve kamu zararı oluşturma olarak görüyor ve kınıyoruz” sözleriyle tepki göstermişti.

Geçtiğimiz hafta Ekonomi Bölümü Başkanlığı’ndan istifa eden dekan, İşletme Bölümü Başkanlığı görevine devam ediyor.

Prof Dr. Önder, böylece bir yıl içerisinde dekanlığını yaptığı fakültedeki üç bölümün üçünde de başkanlık görevi yaparak Boğaziçi Üniversitesi tarihinde bir ilke imza atmış oldu.

Prof. Dr Murat Önder bütün bunlara ek olarak, ekim ayında Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü için kendi özgeçmişi ile birebir uyuşan bir ilana çıkılmasını sağlamıştı.

Dekanın kendisinin aynı bölüme atanmasını sağlamak için uğraştığını belirten öğretim üyeleri yürütmeyi durdurma talebiyle söz konusu ilanı mahkemeye taşıdı.

More in Eğitim

You may also like

Comments

Comments are closed.