Doğa MücadelesiManşetYerel

Bodrum Belediye Başkanı’ndan Ağaoğlu’na tepki: Dev konut projeniz Bodrum’a yük olacak

0

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras,  Mandalya Körfezi’nin kıyısında inşa edilecek 30 bin kişilik dev konut projesi için hazırlık yapan iş insanı Ali Ağaoğlu’na seslendi.

Ağaoğlu’nun “Milyon dolarlar ödemeden Bodrum gibi eşsiz bir lokasyonda, erişilebilir fiyatlardan lüks bir yaşam” sloganıyla duyurduğu proje için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Olumlu raporu vermişti.  Bodrum’un toplam yüz ölçümünün yüzde 1,8’ine denk gelen projenin alanı 1700 futbol sahası büyüklüğünde.

Bölgede oluşturacağı devasa yük ne olacak?

Ali Ağaoğlu’nun HT Bloomberg kanalına verdiği verdiği açıklamada “8 milyar TL’ye gerçekleştirilecek bu projeden, 20 milyar TL gelir beklediğini” söylediği hatırlatılan açıklamada Ağaoğlu’na şu sorular yöneltildi:

“Peki, bu akıl almaz boyutlardaki projenizin aynı boyutlardaki su ihtiyacı ve kanalizasyon tahliyesi başta olmak üzere bölgemizde oluşturacağı devasa yükler ile neden olacağı doğal hasarlar, ne olacak? Yoksa siz 12 milyar TL kazanın diye milyonlarca metrekarelik inşaat alanınıza halkın parasıyla altyapı sağlanmasını mı bekliyorsunuz?”

Su sorunu ne olacak?

Altyapı sağlansa bile su sorununun çözülemeyeceğini ifade eden Ahmet Aras, “Mevcut haliyle Bodrum’a yetmeyen su kaynaklarımızı, 1700 futbol sahası büyüklüğündeki projenizin sayenizde tamamen unutmayı kabul edeceğimizi mi düşünüyorsunuz? Ayrıca, Milas sınırları içindeki projeniz için Bodrum markasını kullanma hakkını, size kim verdi?” sorularını sordu.

Ahmet Aras açıklamasında “Özetle Ali Bey, Bodrum’un Belediyesi, Başkanı ve Halkı olarak, projenize de Bodrum markamızı kullanmanıza da karşıyız çünkü, sizin 12 milyar TL’lik kazanç hayalinizin ağır sonuçlarına evet diyen, Bodrumluyum diyemez” ifadelerini kullandı.

You may also like

Comments

Comments are closed.