TürkiyeManşet

Bitlis’te 36 köy ve mezrada sokağa çıkma yasağı

0
Fotoğraf: AA

Bitlis Valiliği, Bitlis Merkez ilçesi sınırları içerisinde bulunan 36 köy ve mezrada sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu. Yasağın ne kadar süre geçerli olacağı ise belirtilmedi.

Valilik açıklamasında yasağın gerekçesi olarak “Söz konusu bölgelerde Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarının bulunduğu ve barınma amaçlı sığınak/barınak tesis ettikleri bilgisi alınması neticesinde, bahse konu bölgelerde BTÖ mensuplarının yakalanmaları, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince 11 Ağustos 2020 Salı günü saat 19.00’dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir” dedi.

36 köy ve mezra

Yasağın geçerli olduğu Bitlis Merkez ilçesi sınırları içerisindeki köy ve mezralar şu şekilde sıralandı:

Yukarıbalcılar, Aşağıbalcılar, Üçevler, Başmaklı, Ilıcak, Oğulcak, Çeltikli, Kalupat, Karakuş, Aşağıkoçak, Aşağıyolak, Yukarıyolak, Yanönü, Beşkaynak, Dursun, Dikme, Aşağıdikme, Yukarıdikme, Uçankuş, Bayırlı, Kutlu, Akgün, Kınalı, Çobansuyu, Aşağıçobansuyu, Aşağıölek, Yukarıölek, Akçalı, İçgeçit, Doğruyol, Dereağzı, Çadırlı, Yolcular, Aşağıyuvacık, Yuvacık ve Kavakdibi köy ve mezraları.

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.