ManşetUlaşım

Bisiklet Festivali turunda araba dehşeti

0

1.Uluslararası Bisiklet Festivali kapsamında gerçekleşen Üsküdar’daki bisiklet turunda, etkinlik için toplanmış bisikletçilerin arasına dalan bir sürücü iki bisikletçinin yaralanmasına yol açtı. Bisikletçiler sürücünün etkinlik nedeniyle yolun kapatılmasına sinirlendiğini bu nedenle kasıtlı olarak bisikletçi grubun içine daldığını söyledi.

bisiklet-festivalinde-kaza-

Bisikletliler Derneği tarafından düzenlenen “1. Uluslararası Bisiklet Festivali” etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen “Kıtalararası bisiklet gezisi” için Harem Sahil Yolu Caddesi üzeri Haydarpaşa Gümrüğü mevkiindeki trafik ışıklarında polis, bisikletçilerin toplanma yerine varabilmeleri için yolu kesti.

Bir araba sürücüsü sinirlenerek, polise ve bisikletlilere küfür etti.

Görgü tanıklarının anlattığına göre, tartışmanın ardından sürücü içinde 2 kadın ve bir çocuğun da bulunduğu aracını hareket ettirerek yaklaşık 50 metre ileride bulunan bisikletlilerin arasına daldı. Çarpmanın etkisiyle 2 bisikletçi hafif şekilde yaralandı. Bunun üzerine etkinlik için Harem’e gelen bazı bisikletçiler aracı durdurarak sürücüyü aşağıya indirmeye çalıştı.

Sürücü aracından inmeyince çevrede toplanan bisikletçiler araca vurmaya başladı. Aracın içinde bulunan 2 kadın ve 1 çocuk da korku dolu anlar yaşadı.Bir polis sürücü koltuğuna oturarak aracı öfkeli kalabalığın arasından çıkartmayı başardı. Araç Üsküdar Polis Merkezi’ne götürüldü.

Yaralı bisikletçiler ise Haydarpaşa Numune Hastanesine kaldırıldı.

Bir görgü tanığı, arabanın çok hızlı olduğunu söyleyerek “Bisikletlilerin üzerine gitmeye başladı. Sonra buraya geldi. Ağabeye vurdu. Uçurdu. Ondan sonra orada durdu. Sonra millet saldırmaya başladı. Ayırmaya çalıştık ama olmadı” dedi.

(bisiklethaber.com)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.