ManşetTürkiye

Berna Laçin’e twitter paylaşımı nedeniyle soruşturma

0

Oyuncu Berna Laçin hakkında “halkın dini değerlerini aşağılama” suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Soruşturma için gösterilen delil Laçin’in Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, oyuncu Berna Laçin hakkında Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda “halkın dini değerlerini aşağılama” suçunu işlediği gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Anadolu Ajansı’nın geçtiği habere göre Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yaptığı açıklamada Laçin’in kişisel Twitter hesabı üzerinden dün yaptığı paylaşımın halkın dini değerlerini aşağılayıcı mahiyette olduğu ve bu yazıya karşılık sosyal medya sitelerinde yoğun tepkiler oluştuğunun tespit edildiği belirtildi.

Berna Laçin, soruşturmaya konu olan Twitter paylaşımında Ankara’nın Polatlı ilçesinde kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara ile Ağrı’da kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in kaybolmalarından günler sonra ölü olarak bulunmalarından sonra sosyal medyada başlatılan idam çağrılarına karşı görüş bildirmişti. Sosyal medyadaki bu çağrılarda “#idam” ve “#idamİSTİYORUZ” etiketleri kullanılmıştı.

 

(DW Türkçe)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.