Kültür-Sanat

‘Behzat Ç. sansürsüz devam edecek’

0
Geçtiğimiz Cuma günü biten Behzat Ç adlı dizinin başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, “Behzat Ç. sansürsüz devam edecek” dedi.
Özellikle AKP ve MHP’lilerin yoğun saldırılarına uğrayan, RTÜK tarafından birçok kez para cezası verilen televizyon dizisi Behzat Ç. geçtiğimiz günlerde sona erdi.

Dizinin başrol oyuncusuErdal Beşikçioğlu, dizinin son bölümünün ardından Söz Sende adlı programda Balçiçek İlter’in sorularını yanıtladı.

Gazeteciler.com’un haberine göre, Beşikçioğlu, şu ifadeleri kullandı:

Behzat Ç.’nin bitmesine hiç üzülmedim. Çünkü 3 yıl boyunca evlere bir şekilde konuk olmak için kendimizi zorladık biz. Saat 20:00’de başlayan bir iş 22:00’ye geldi, 23:00’e geldi, yaş sınırı konuldu. En çok biplenen dizi de Behzat Ç. Suçluların arasında yaşayan bir adamın beyefendi diye konuşması inandırıcı olur mu? Buna o gözle bakmak gerek.

Behzat Ç. bitmedi. Televizyonda özgür bir söylem içerisinde olmamız çok güç, bu yüzden bu mecrada istediğimiz işi yapmamız mümkün değil. Son bölümü çektikten sonra Serdar Akar’la 8-10 salonlu sinemalar var, bütün bir yıl boyunca bir salonu bize tahsis etsinler, her ay bir tane Behzat Ç. çekip bu salonlarda sansürsüz olarak seyirciyle buluşturalım diye konuştuk. Serdar Abi, dizinin yapımcısıyla da senaristlerle de konuşacaktır. Ancak hepsinden önce Ankara Yanıyor’u çekip sinemada ne kadar özgür olduğumuzu görmemiz lazım.

(sol)

You may also like

Comments

Comments are closed.