Kültür-SanatManşetYerel

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali başlıyor

0

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali 2-8 Eylül tarihlerinde sinemaseverlerle buluşacak. İlk kez düzenlendiği 2018 yılından beri büyük ilgi gören festivalde film gösterimleri pandemi kurallarına uygun olarak Vural Sineması’nda ve Ayvalık Büyük Park Amfitiyatro’da açık havada yapılacak.

Azize Tan’ın direktörlüğünü yaptığı festival bu yıl, Ayvalık Belediyesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Kariyo & Ababay Vakfı, Kültür için Alan, Kendine Has, Bilginer – Melin Ayvalık Sanat Kültür Eğitim Vakıf (ASKEV), Ma’adra Vineyards, Penti, Setur Marinas Ayvalık, Goethe-Institut, Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AIMA) ve Koop’un katkılarıyla gerçekleşecek.

Festivalin program danışmanlığını da geçen yıl olduğu gibi Fatih Özgüven üstleniyor. Başka Sinema Ayvalık Film Festivali afişi bu yıl Cansu Uzun Gün’ün illüstrasyonu ve Emel Işıtan’ın görsel tasarımıyla hazırlandı.

Altı bölümde 44 film

Festivalde bu yıl altı bölümde 44 film gösterilecek. “Türkiye Sineması 2020-2021”,“Hayaletler, Hatıralar”, ”Buradan Nereye?”, “Olmaz Olmaz Deme”, “Kulaktan Kulağa” ve “Çocuklar İçin Sinema” başlıklı bölümlerde, hem dünya hem Türkiye sinemasından yeni ve ödüllü filmler sunulacak.

Filmler hakkında ayrıntılı bilgiyi buradan alabilirsiniz. Festival biletleri ise Biletix’de. Tam bilet 30 TL, öğrenci ve 65 yaş üstü biletler 20 TL olacak. Gösterimlere girebilmek için tam aşılı olmak veya Covid-19 geçirdikten sonraki 180 gün içinde bulunmak gerekiyor.

You may also like

Comments

Comments are closed.