Doğa MücadelesiManşet

Atık piller için Pilpedal

0

Son dört yılda 15 ton atık pil toplayan Konak Belediyesi, Pilpedal uygulamasıyla dikkatleri bir kez daha çevreye ve doğaya çekti.

Çevre ve insan sağlığını tehdit eden, içinde ağır metaller barındıran atık pilleri toplayan Konak Belediyesi, son dört yılda 15 ton atık pile ulaşarak rekor kırdı. Konak ilçesine bağlı muhtarlıklara, okullara, sağlık kurumlarına, alışveriş merkezlerine, otel ve işyerlerine yerleştirilen atık pil toplama kutuları, duyarlı İzmirlilerin katkısıyla doldu taştı. Atık pil toplama kampanyalarında birçok ödülü
olan Konak Belediyesi, yeni bir projeyi hayata geçirdi.

Çevreye duyarlı uygulamalar arasında yerini alan Pilpedal, atık pil toplamaya başladı. İlk turunu Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde atan Pilpedal, vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Bundan sonra atık pillerin Konak Belediyesi bisikletli çevre görevlileri tarafından toplanacağını açıklayan Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, “Çevre duyarlılığını artırmak için yine çevre dostu bir araç seçtik. Pilpedal sadece atık pilleri toplayan bir bisiklet olarak görülmemeli. Onu gördüğümüz her an atık pillerin çevreye ve sağlığa ne kadar zararlı olduğunu, dünyamızı korumak için bir adım atmak gerektiğini hatırlayacağız” dedi.

(Son Dakika.com)

You may also like

Comments

Comments are closed.