Spor

Alex’ten, Cruzeiro’ya ret

0

Fenerbahçe’den olaylı bir şekilde ayrıldıktan sonra birçok Brezilya takımından teklif alan Alex de Souza, eski takımı Cruzeiro’nun teklifini reddetti.

Cruzeiro Sportif Direktörü Alaxander Mattos ile bir görüşme yapan Alex, ailesel nedenlerden dolayı eski takımının istediğini geri çevirdi. Brezilyalı oyuncu ile yaptığı toplantının ardından açıklamalarda bulunan Mattos, sorunun kesinlikle maddi olmadığını belirtti. Alex’in ailesi ile yaptığı görüşmenin ardından Belo Horizonte’ya taşınmak istemediklerini ifade ederken bunu da saygı ile karşıladıklarını söyledi.

Şu an için Alex’in kararının bu olduğunu ama onu transfer etmekten de hemen vazgeçmediklerini belirten Cruzeiro Sportif Direktörü, “Biz bu transfer için mart ayından bu yana çalışıyoruz. Kapılar hala açık. Yönetimimiz onu ikna etme çalışmalarını sürdürüyor.” dedi.

Parma’da kötü bir dönem geçirdikten sonra ülkesine dönüşünde formasını giydiği Cruzeiro’da Alex de Souza üç sezon futbol oynamış ve şampiyonluk yaşamıştı. Alex’in Brezilya’ya indiğinde de onu havaalanında Cruzeiro taraftarları karşılaşmıştı.

Eski takımına hayır diyen Alex’in, Coritiba, Palmeiras ve Gremio’dan da transfer teklifleri aldığı biliniyor.

(Eurosport)

More in Spor

You may also like

Comments

Comments are closed.